سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس در محکومیت معامله قرن

کمیسیون امنیت ملی

کمیسیون امنیت ملی مجلس در بیانیه‌ای طرح موهوم معامله قرن را محکوم کرد و از همه مجالس کشورهای اسلامی و جهان دعوت کرد تا از طرح دموکراتیک برگزاری همه پرسی در سرزمین اشغالی حمایت کنند.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، طرح موهوم معامله قرن که روز سه شنبه 28 ژانویه 2020 توسط ترامپ رئیس‌جمهور نژادپرست و ضداسلام آمریکا رونمایی شد، اعلام جنگ علیه مقدسات اسلام و قبله اول مسلمین می‌داند و این اقدام یکجانبه و برخلاف قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی را محکوم می‌کند.

متن کامل بیانیه کمیسیون امنیت ملی به شرح زیر است:

امت اسلامی و ملت ایران حمایت همه‌جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی و خیانت - رذیلانه کاخ سفید در نادیده گرفتن حقوق مشروع ملت قهرمان و مظلوم فلسطین که به مدت بیش از هفت دهه برای تحقق این حقوق مجاهدت و تلاش نموده را با تداوم مبارزات خود و تقویت محور مقاومت پاسخ خواهند داد و سرزمین‌های اشغالی و قدس شریف آزاد خواهد شد. برخلاف ادعای دولت آمریکا طرح معامله قرن نه تنها صلحی را به دنبال نخواهد داشت بلکه تنش را در منطقه تشدید می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران، مقاومت را یگانه مسیر واقعی مقابله با رژیم جعلی و کودک‌کُش صهیونیستی می‌داند و در عین حال مناسب‌ترین راه‌حل برای برون‌رفت از بحران سرزمین‌های اشغالی را اجرای طرح دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر برگزاری همه‌پرسی در سرزمین تاریخی فلسطین و در میان مردمان اصیل فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی می‌داند. این طرح نزد سازمان ملل به ثبت رسمی رسیده است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همه مجالس کشورهای اسلامی و جهان را دعوت می‌کند تا با محکوم نمودن این اقدام ضد حقوق مسلم یک ملت تحت ستم، برای اجتناب از جنگ و تشدید تنش، از حقوق حقه مردم فلسطین و از جمله طرح دموکراتیک برگزاری همهپرسی در سرزمین اشغالی حمایت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.