یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

طی پیامی انجام شد؛

همدردی سخنگوی وزارت امور خارجه با مردم یمن

موسوی

سخنگوی وزارت خارجه طی پیامی حمله نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یمن را به شدت محکوم و با خانواده قربانیان آن همدردی کرد.

به گزارس گروه سیاسی قدس آنلاین، سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه حمله جنایتکارانه نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به شهر المصلوب واقع در استان جوف یمن که منجر به شهادت و مجروح شدن ده‌ها نفر غیرنظامی از جمله زنان و کودکان شد را به شدت محکوم و با خانواده قربانیان و مردم مظلوم یمن ابراز همدردی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: در چند سال گذشته بارها شاهد بوده ایم هر زمان نیروهای ائتلاف به رهبری سعودی و یا همپیمانان آن‌ها در جبهه‌های جنگ دچار شکست‌های مفتضحانه‌ای می‌شوند با سلاح‌های آمریکایی اقدام به کشتار ناجوانمردانه زنان و کودکان و غیرنظامیان می‌نمایند و فاجعه می‌آفریند که جنایت روز گذشته در استان جوف نمونه‌ای از ده‌ها جنایت جنگی آنها است.

موسوی با تاکید بر اینکه فاجعه انسانی در یمن باید پایان یابد، اظهار کرد: سکوت جامعه بین المللی نسبت به این جنایات جنگی، عاملان آن‌ها را در کشتار بیشتر غیرنظامیان گستاخ‌تر کرده و موجب استمرار زیرپاگذاشتن تمامی قوانین بین المللی و حقوق بشری شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.