شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

فرود دو هواپیمای باری اماراتی در پایگاه نظامی وابسته به «خلیفه حفتر»

لیبی

دولت الوفاق لیبی اعلام کرد که ورود دو هواپیمای نظامی باری از مقصد امارات به یک پایگاه نظامی در لیبی را رصد کرده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، مرکز رسانه‌ای عملیات «برکان الغضب» وابسته به دولت الوفاق لیبی شب گذشته (جمعه) در بیانیه‌ای خبر داد که دو فروند هواپیمای باری اماراتی وارد این کشور شده‌اند.

به نوشته وبگاه عربی‌۲۱، در این بیانیه آمده است که این دو هواپیما در پایگاه نظامی وابسته به «خلیفه حفتر» در جنوب شهر «المرج» در شرق لیبی، فرود آمده‌اند.

دولت الوفاق لیبی ضمن بیان اطلاعاتی از مسیر پروازی این دو هواپیما، گفته است که یکی از این دو از نوع هواپیمای روسی «ایلیوشین» بوده است.

در ادامه این بیانیه اشاره‌ای به محموله بار دو هواپیما نشده است. پیش از این نیز نیروهای الوفاق چندین بار فرود هواپیماهای اماراتی در لیبی را اعلام کرده بودند.

فرود هواپیماهای باری امارات در پایگاههای نظامی وابسته به «خلیفه حفتر» در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل ارسال سلاح به طرف‌های درگیر در لیبی را ممنوع کرده است.

«استفانی ویلیامز» قائم مقام نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی پیش از این با انتقاد از ادامه حمایت‌های کشورهای مختلف از طرف‌های لیبیایی اعلام کرد که تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه لیبی به جوک تبدیل شده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.