شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

وزیر خارجه کانادا:

قسم می‌خوریم خانواده‌ قربانیان هواپیمای اوکراینی پاسخ همه سوالات خود را پیدا کنند

وزیر خارجه کانادا

وزیر خارجه کانادا امتناع ایران از تحویل جعبه سیاه را مخالف پروتکل‌های بین المللی دانست.

قدس آنلاین: به گزارش "د استار"، کانادا عصبانیت خود را در مورد آنچه تأخیر «بی‌سابقه» در تحویل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی توسط ایران نامید،  اعلام کرد.  

فرانسوا فیلیپ شامپین،  وزیر خارجه کانادا در این باره مدعی شد: ادامه امتناع ایران از تحویل جعبه‌های سیاه هواپیما، مخالف پروتکل‌های بین‌المللی است و برای تحقیقات در مورد سقوط این هواپیما مخرب است.  

وی گفت: راه کشف حقیقت، تحلیل  محتوای جعبه‌های سیاه است. بنابراین به وضوح ما از ایران می‌خواهیم که در این راستا حرکت کند.

وزیر امور خارجه گفت: قسم می‌خوریم خانواده‌های قربانیان پاسخ همه سوالات خود را در مورد این فاجعه وحشتناک پیدا کنند. همچنان به فشار برای پاسخگو ساختن ایران ادامه می‌دهیم.

منبع: خبرگزاری ایلنا

نظرات

 • بهلول ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۷:۵۰
  1 0
  ماهم از کانادا فراریهایی مثل خاوری و... رو میخواهیم که طبق پروتوکول های پلیس بین الملل(اینترپل) نباید از دادن اونها امتناع میکردند . اگر پناه دادن به دزدان و خلافکاران در کانادا جرم بین المللی نیست ، عدم تحویل جعبه سیاه نیز تعهد ما به حساب نمی آید. مسولین محترم توجه کنید حالا که اینا قسم خوردن (مثلا) دیگه باید ،برای آبروی خودشونم که شده زیر بار شرایط ما بروند. لطفا نهایت استفاده از این شرایط گردد.
 • ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۷:۵۵
  0 0
  سیستم اظهار نظرتون خرابه
 • زهرا ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۹:۰۵
  0 0
  چه دلسوز ایرانیها شدند همینها همین دوسال پیش هموطنهای مارا در پایین ترین درجه شهروندی قرار داده بودند
 • نادیا اکبرزاده ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۰:۳۵
  0 0
  خوب البته این ماجرای تلخ هم بعد از گذشت چهل روز به فراموشی سپرده خواهد شد
 • محمد ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۲
  0 0
  آن دزد بترسد. که متاعی دارد ما ملت ایران همیشه با همه یکرنگیم بخاطر همینه که جعبه سیاه رو بهتون میدم تا شرمنده خوبی هامن بشید
 • سیمین ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۷:۳۴
  0 0
  خجالت آوره یک خارجه می خواهد حق و حقوق کشته های این پرواز مظلوم را بگیرید و مردم ایران بیخیال هستند درسته مرگ حق هست ولی دستگیری خطا کار و سپردن آن به عدالت نیز حق هست متأسفانه اینجا جان آدمیزاد ارزشی نداره حتی یه استعفای نمایشی هم انجام ندادن
 • گذشت ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۲۲:۱۳
  0 0
  موافق دو نظر اول هستم احسنت

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.