یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

احتمال وقوع سیل در استان لرستان/ دستگاه‌های استان جهت مقابله با سیلاب آماده باشند

سیل

استاندار لرستان از احتمال وقوع سیل در استان خبر داد و گفت: براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی و وزارت نیرو از اواخر روز دوشنبه تا ظهر چهارشنبه این هفته شاهد بارندگی‌های شدیدی در استان لرستان هستیم که به احتمال زیاد منجربه رخ‌دادن سیل شود.

قدس آنلاین؛ سید موسی خادمی شامگاه شنبه در حاشیه جلسه ستاد بحران لرستان از احتمال وقوع سیل در استان خبر داد و اظهار داشت:  براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی و وزارت نیرو از اواخر روز دوشنبه تا ظهر چهارشنبه همین هفته شاهد بارندگی‌های شدیدی در استان لرستان خواهیم بود که به احتمال زیاد منجربه رخ‌دادن سیل شود. 

وی با تاکید به اینکه جلسه مدیریت ستاد بحران استان نیز جهت آمادگی حداکثری دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است، افزود: همه دستگاه‌های استان جهت مقابله با سیل احتمالی باید آمادگی کامل داشته و پای کار باشند.

استاندار لرستان با اشاره به تجربه تلخ سیل فروردین‌ماه در استان عنوان کرد: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی سیل شدیدی رخ خواهد داد، بنابراین مردم از اطراف رودخانه‌ها فاصله بگیرند. چنان‌چه منازل برخی از مردم در معرض سیل قرار دارند با هماهنگی دهیاری‌ها و هلال‌احمر در فاصله مطمئن از رودخانه و در زیر چادرها مستقر شوند.

وی با بیان اینکه یک عامل بیرونی غیرقابل کنترل که همان جریان سیل و بارندگی است وارد استان خواهد شد، تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت که پیش‌بینی‌های انجام‌ شده دقیق نیستند، بنابراین از مردم می‌خواهیم حداکثر رعایت را برای مقابله با سیل احتمالی انجام دهند، زیرا حفظ جان مردم مهم در اولویت است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.