یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی خبر داد؛

ورود تعزیرات به گران‌فروشی و احتکار ماسک

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر دو موضوع گران‌فروشی ماسک و اقلام ضد عفونی و امتناع از عرضه این محصولات بهداشتی توسط داروخانه‌ها مطرح است.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا کریم در خصوص اقدامات سازمان تعزیرات با گران‌فروشی و کم‌فروشی ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده اظهار کرد: گشت‌های ما از سوم اسفندماه آغاز شده و در روز سوم اسفند ماه، تیم سیار ما به اتفاق اصحاب رسانه از داروخانه‌های سطح شهر بازدید کردند.

وی افزود: در حال حاضر دو موضوع گران‌فروشی ماسک و اقلام ضد عفونی و امتناع از عرضه این محصولات بهداشتی توسط داروخانه‌ها مطرح است که تاکنون برخوردهایی با داروخانه‌ها صورت گرفته و عده‌ای از آنان ابراز کردند که شرکت‌های پخش این اقلام را گران توزیع می‌کنند که بررسی این موضوع بر عهده معاونت غذا و دارو علوم پزشکی مشهد است تا فاکتورهای شرکت‌های پخش و داروخانه‌ها را بررسی کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی بیان کرد: قرار است بازدیدی از کارخانه‌جات تولیدکننده ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده انجام شود و در این راستا تلاش می‌کنیم به کمک همه دستگاه‌ها نظارت جدیدتری نسبت به این موضوع داشته باشیم.

کریم خاطرنشان کرد: جامعه ما انسانی است و در این نوع جامعه احترام به یکدیگر نوعی ارزش انسانی است،  در شرایط کنونی که یک بحران بهداشتی در کشور ایجاد شده، واقعا جای تعجب دارد که داروخانه‌داران و کسان دیگر این اقلام را پنهان کنند تا همنوعان نتوانند از آن در جهت پیشگیری از ویروس کرونا استفاده کنند.

وی اضافه کرد: این موضوعات باعث تعجب ماست زیرا انتظار از یک جامعه انسانی این است که به حقوق و ارزش‌های یکدیگر احترام بگذارند اما در حال حاضر به جای اینکه ماسک با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار داده شود، آن را پنهان و احتکار میکنند تا بعدها بتوانند با قیمت بیشتر آن را به فروش برسانند که احساس میکنم این رفتار نوع خاصی از انسانیت است که ما در کتاب‌ها کمتر در رابطه با آن خوانده‌ایم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در خصوص نحوه شکایت مردم نسبت به گرانی اقلام بهداشتی تصریح کرد: مردم می‌توانند تخلفات و گران فروشی‌ها را  به سامانه ۱۲۴ سازمان صمت و گشت سیار ما اطلاع دهند،  نمی‌توان در روز بازدیدهای زیادی انجام داد به همین دلیل از مردم درخواست می‌کنیم گران‌فروشی‌ها را به ما اطلاع دهند.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.