سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

هشدار گوترش درباره عواقب خطیر کرونا برای بهداشت و اقتصاد جهانی

گوترش

دبیرکل سازمان ملل بعد از دریافت گزارشی از سازمان جهانی بهداشت، درباره عواقب خطیر ویروس کرونا برای بهداشت و اقتصاد جهانی هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، خبرگزاری رویترز گزارش داد: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز دوشنبه از کشورها خواست از تبدیل همه‌گیری ویروس کرونا به یک بحران با «عواقب شدید» برای بهداشت و اقتصاد جهانی جلوگیری کنند.

او که در دیداری از سازمان جهانی بهداشت با گزارشگران سخن می‌گفت خواستار تخصیص کامل بودجه درخواستی این سازمان به مبلغ ۶۷۵ میلیون دلار برای تامین پاسخ کلی این سازمان در دوره‌ای سه ماهه شد.

دبیرکل سازمان ملل بعد از دریافت گزارشی از «تدروس ادهانوم گبریسوس»، مدیر کل و دیگر مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت، گفت: «همه کشورها -همان طور که بسیاری از کشورهای جهان دچار این مشکل شده‌اند- باید برای آمادگی هر کاری را بکنند.»

گوترش گفت: «هنوز هم مهار این بیماری ممکن است، اما اگر برخی نتوانند و برخی همه کاری را که لازم است صورت ندهند از کنترل خارج خواهد شد و عواقب خطیری برای بهداشت و اقتصاد جهانی خواهد داشت.»

او  گفت تخصیص بودجه به سازمان جهانی بهداشت برای حمایت از دولت‌ها و جلوگیری از تبدیل «این بیماری فاجعه بار به کابوسی جهانی» لازم است.

دبیرکل سازمان ملل در پاسخ به سوال خبرگزاری شینهوای چین درباره کاهش موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در چین گفت این یک روند خوب است و او امیدوار است این روند ادامه یابد.

مقامات بهداشتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کردند روز گذشته ۵۰۸ مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا شناسایی کرده‌اند و به این ترتیب، شمار افراد آلوده به این ویروس در این کشور به ۷۷۶۵۸ نفر رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین نیز اعلام کرد روز دوشنبه ۷۱ نفر در اثر ابتلای به ویروس کرونای جدید در این کشور جان خود را از دست داده‌اند و به این ترتیب، شمار تلفات این اپیدمی به ۲۶۶۳ رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.