سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام؛

۸۰ درصد از بیمه شدگان بیمه سلامت استان، بصورت رایگان تحت پوشش هستند

بیمه سلامت

ایلام: مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: از جمعیت ۳۴۵ هزار نفری بیمه شدگان طرح سلامت ۸۰ درصد بصورت رایگان خدمات دریافت می کنند.

به گزارش قدس آنلاین، نورالدین رحیمی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه دراستان ایلام ۳۴۵ هزار نفرتحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند،   اظهارداشت: از این میزان ۲۴۲ هزار بیمه شدگان  روستایی، عشایری و شهر های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می باشند.

 رحیمی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد جامعه استان ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: با هماهنگی با سازمان های مربوطه و بیمه شدگان بخشی قابل توجهی از هزینه‌های غیر ضروری را مدیریت شده که این کار در سال جاری با همت همکاران اداره کل و مراکز دولتی و دانشگاهی و دقت بیشتری انجام می‌گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام با اشاره به شیوع "ویروس کرونا" در سطح کشور، یادآورشد: بیمه سلامت استان ایلام برای و پیشگری از شیوع  این بیماری به همکاران و کارشناسان آموزش های لازم داده شده حتی المقدور کمتر بیماران مراجعه کنند.

 است.

رحیمی بیان داشت: در صورت مشاهده فرد یا افرادی مشکوک به ویروس کرونا که فاقد بیمه سلامت هستند فرد بیمار می تواند با ارائه کدملی بدون نیاز به طی مراحل اداری از خدمات بیمه سلامت بهره مند شود.

وی همچنین به آموزش و پیشگیری در بین کارکنان این بیمه خبر داد و افزود: به منظور کاهش بیمه شدگان پرونده بیماران مرتبط با بیماران دیابت، ام اس، متابولیک، هپاتیت، پوکی استخوان و دیالیز صفاقی، پرفشاری ریه و داروهای بیولوژیک بطور مکانیزه دو ماه توسط ستاد سازمان تمدید می گردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام خاطر نشان ساخت: بیماران خاص(دیابت، ام اس، دیالیز و...) برای دریافت داروی خود می توانند علاوه بر مرکز استان در شهرستان های تابع هم اقدام نمایند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.