سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

هشدار سازمان بهداشت جهانی به همه کشورها؛ کرونا پشت دروازه است

سازمان بهدشات جهانی

سازمان بهداشت جهانی به همه کشورهای جهان هشدار داد که ویروس کرونا پشت دروازه های کشورهاست و از همه خواسته تدابیر لازم را برای مقابله با آن اتخاذ کنند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه به همه کشورهای جهان هشدار داد که تدابیر لازم را برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ کنند و تاکید کرد که کرونا به معنای واقعی پشت دروازه هر کشور است. 

«کریستین لیندمیر» در یک نشست خبری در ژنو افزود: مقامات سازمان بهداشت جهانی در رم دیدار کردند تا درباره تدابیر اتخاذ شده در کشور ایتالیا بحث و رایزنی کنند.

ایتالیا طی روزهای اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا بوده است. 

وی در عین حال تاکید کرد سفر نمایندگان سازمان بهداشت جهانی به ایران که قرار بود روز سه شنبه انجام شود به تعویق افتاده است. وی تاریخ مشخصی را برای انجام این سفر اعلام نکرد. 

لیندمیر اضافه کرد، بسیاری از کشورها برنامه‌های همه گیر را آماده کرده‌اند و برخی کشورهای دیگر ممکن است بسته به شرایط خودشان بر اساس آن عمل کنند اما در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی برنامه دیگری مانند آنچه که این سازمان در روز ۳۰ ژانویه شرایط اضطراری اعلام کرد، ندارد.

طی هفته‌های اخیر ویروس کرونا علاوه بر چین در کشورهایی مثل کره جنوبی، ایتالیا، امارات، لبنان و ایران مشاهده شده است و این مساله باعث افزایش نگرانیها درباره شیوع بیشتر این ویروس در سطح جهانی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.