چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد:

بیمارستان شریعتی مشهد مرکز ارجاع بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا

کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به منظور ارائه خدمات منسجم به بیماران مشکوک و یا مبتلا به ویروس کرونا بیمارستان شریعتی مشهد به عنوان مرکز ارجاع بستری این بیماران تعیین شد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر شاپور بدیعی در حاشیه بازدید از بیمارستان دکتر شریعتی مشهد  اظهار کرد: این بیمارستان کاملاً از بیمار تخلیه شده است و با ۲۰۰ تخت بستری با امکانات مورد نیاز و لازم آماده خدمات رسانی در زمان احتمالی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳ بیمار مشکوک به این بیماری در این مرکز بستری هستند خاطر نشان کرد: تا این لحظه هیچ موردی از ابتلاء به ویروس کووید -۱۹ در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش نشده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: نمونه‌های که از بیماران دریافت می‌شود برای تشخیص به انستیتو پاستور تهران ارسال می‌شود که تا این لحظه تمامی مواردی که پاسخ داده شده منفی بوده است.

مسئول کارگروه مراقبت و درمان بیماری COVID‏-۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه ۹ مرکز خدمات جامع سلامت برای ارجاع بیماران مشکوک به کرونا در سطح شهر مشهد در نظر گرفته شده است و تا ساعت ۲۱ شب فعال و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده است خاطر نشان کرد: در این مراکز بر اساس پروتکل‌های علمی، معاینات صورت می‌گیرد و در صورت مشکوک بودن بیمار به مراکز سطح دو ارجاع داده می‌شوند.

دکتر بدیعی خاطر نشان کرد: در صورتی که بیمار نیاز به خدمات بستری داشته باشد از سطح دو به بیمارستان ریفرال که بدین منظور آماده سازی شده است ارجاع داده می‌شود.

مسئول کارگروه مراقبت و درمان بیماری COVID‏-۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه مردم در صورت بروز علائم شبیه بیماری کرونا (تب و تنگی نفس) از حضور در مراکز اورژانس و ایجاد ازدحام پرهیز کنند اظهار کرد: حضور در مراکز پر تراکم زمینه ساز انتقال بیماری هاست و شهروندان برای پیشگیری از این مشکل به فرایند رسیدگی به بیماران مبتلا توجه داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه مردم با دوری از استرس و اضطراب به بهداشت فردی خود توجه داشته باشند و به طور مرتب شستشوی دست‌ها را با آب و صابون مایع فراموش نکنند اظهار کرد: وجود استرس در بدن موجب کاهش سطح ایمنی و مقاومت بدن می‌شود بنابراین مردم با حفظ خونسردی به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.