پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده شهید پاشاپور:

شهدای مدافع حرم نقشه شوم دشمنان برای نابودی اسلام و مسلمین را خنثی کردند

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهیدان مدافع حرم نقشه شوم غرب و صهیونیست را در برافروختن آتش جنگ‌های صلیبی میان مسلمانان خنثی کردند.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با خانواده فرمانده مدافع حرم، شهید اصغر پاشاپور در حرم مطهر رضوی دیدار و گفتگو کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی در این دیدار با بیان اینکه شهیدان نزدیک‌ترین، بهترین و سرعت‌ترین راه به رضوان الهی را انتخاب کردند، گفت: ما در این عالم از جایگاه والای شهیدان بی‌اطلاع هستیم. تنها حسرت می‌خوریم که چنین انسان‌های با ایمان، مؤمن، مبارز و انقلابی را از دست دادیم و برای جا ماندن از قافله شهدا غبطه می‌خوریم.
وی با عرض تبریک و تسلیت به خانواده این شهید، شهیدان مدافع حرم را شهدای مظلوم خواند و افزود: اگر این شهیدان و سرداران بزرگی چون شهید حاج قاسم سلیمانی نبودند، داعش برای اسلام و مسلمین هیچ چیز باقی نمی‌گذاشت. دشمنان این گروهک‌های منحرف را تربیت کردند تا با این جنایات و آدمکشی‌ها آبروی اسلام را ببرند.

نقشه دشمن مسلمان‌کشی بود


تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: دشمنان می‌خواستند سوریه و عراق را تصرف کنند و بعد از آن هم ایران را بگیرند تا این جنایات را در همه کشورهای منطقه گسترش دهند و با ایجاد ترس و ارعاب عمومی، به جهان بگویند که این معنی اسلام و مسلمانی است.
وی گفت: آنها می‌خواستند نه در اروپا و آمریکا بلکه در کشورهای اسلامی نیز کسی جرأت نکند، نام مسلمانی را به زبان بیاورد. با تربیت داعش و انداختن آن‌ها به جان مسلمانان، جنگ صلیبی را به شکل دیگری در بین مسلمین به راه انداختند.
حجت ‌الاسلام والمسلمین مروی با طرح سوالی بیان کرد: چه کسانی به جز اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها از جنایات داعش با پرچم «لا اله الا الله» فیلمبرداری و تصاویرش را در جهان منتشر می‌کردند؟ دشمنان بنا داشتند بعد از گرفتن چند کشور مسلمان توسط داعش، با ایجاد فضای هیجانی و رعب و وحشت بین ملل جهان، آنها را وارد جنگ کنند.
وی با تاکید بر این نکته که مبارزان و مدافعان حرم نه تنها امنیت ایران، بلکه امنیت همه کشورهای اسلامی را حفظ کردند، اظهار کرد: این شهیدان نقشه شوم غرب و صهیونیست را در برافروختن آتش جنگ‌های صلیبی میان مسلمانان خنثی کردند.
وی تصریح کرد: خدا شهیدان را در بهترین مسیر قرار داده است و هر چند خیلی‌ها آرزومند این راه هستند، اما برای همه باز نیست، باید شایستگی آن را کسب کرد.
گفتنی است، پیکر پاک شهید والامقام پاشاپور ۶ اسفند با حضور زائران و مجاوران در حرم امام رضا(ع) تشییع و سپس برای خاکسپاری به تهران منتقل شد.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.