پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

بسیج تمامی امکانات زیرساختی و انسانی خراسان رضوی برای مقابله با «کرونا»

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از بسیج تمامی امکانات اعم از زیرساختی و انسانی استان برای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حسن جعفری ظهر امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان که با محوریت ویروس کرونا در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون تعداد ۹ جلسه مختص مبحث ویروس کرونا با قالب پیش‌بینی و پیشگیری در استان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه شورای مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در خراسان رضوی تشکیل شده است، افزود: تعداد ۸ کمیته با عناوینی همچون کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته تامین و نظارت بر بازار، کمیته زیارتی، سیاحتی و اماکن عمومی، کمیته پشتیبانی، کمیته مشارکت‌های مردمی، کمیته درمان و قرنطینه و کمیته آموزش و پیشگیری ذیل این شورا تشکیل شده است که در آن‌ها مسائل و مباحث مرتبط با ویروس کرونا به طور ویژه پیگیری می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه ویروس کرونا مرجع هرگونه اطلاع رسانی در استان است، ادامه داد: بنای ما شفافیت در حوزه اطلاع رسانی پیرامون مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا است، لذا حتما اگر مورد خاصی در استان مشاهده شود، از سوی دانشگاه علوم پزشکی اطلاع رسانی‌ صورت می‌گیرد.

جعفری با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری در مواجهه با ویروس کرونا برای تمام دستگاه‌های اجرایی استان طراحی شده است، خاطرنشان کرد: این پروتکل‌ها به منظور بازدارندگی در برابر ویروس کرونا طراحی شده و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

وی به رواج شایعات بی‌اساس و دروغین حول محور شیوع ویروس کرونا در خراسان رضوی پرداخت و بیان کرد: بسیاری از افراد تمایل دارند که با ارائه فیلم‌های جعلی در فضای مجازی، گفتمان دروغین و افراد دخیل در این حوزه اینگونه القا کنند که این ویروس به استان آمده است، در این راستا مدیریت افکار عمومی باید بر پایه آرامش بخشی در جامعه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید براینکه تمامی امکانات، نیروی انسانی و توان استان را برای مقابله با ویروس کرونا بسیج کرده‌ایم، عنوان کرد: بحث برگزاری، مدیریت و یا تعطیلی نمایشگاه‌های فصلی، همایش‌ها، اجلاس‌ها، اعتکاف، نماز جمعه، تعطیلی و کاهش ساعت کار ادارات در جلسات شورای مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استان مطرح شده و از طریق مرکز در حال پیگیری هستیم که در صورت ابلاغ تصمیم‌گیری جدید، مراتب اعلام خواهد شد.

جعفری با اشاره به اینکه وضعیت پیش‌بینی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در خراسان رضوی بسیار خوب است، افزود: هرگونه تعطیلی مدارس و تصمیمات کشوری را در این خصوص اطلاع رسانی خواهیم کرد، ضمن اینکه وزیر محترم بهداشت و درمان هم قول داده‌اند که دستگاه تشخیص «کیت» ویروس کرونا طی امروز یا فردا همراه با ارائه آموزش‌های لازم در اختیار خراسان رضوی قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت مطالبه‌گری رسانه‌ها از مسئولین در باب آموزش، پیشگیری از شیوع کرونا و اطلاع‌رسانی دستورالعمل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه خراسان رضوی در این حوزه عملکرد خوبی دارد، به طور مثال کمپین‌های روحیه بخشی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی و سایت‌ها ایجاد شده و در کنار آن هم سازمان‌های مردم نهاد برای تهیه و توزیع اقلامی نظیر ماسک و غیره اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی یادآور شد: تنها استانی هستیم که در آن به همه ادارات اعلام کرده‌ایم هر زمان لازم بود، نیروی انسانی و امکانات خود را برای مقابله با ویروس کرونا بسیج و در اختیار کمیته پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

جعفری با اشاره به هجمه پراکنی دشمنان در فضای مجازی پیرامون شیوع ویروس کرونا در ایران، تصریح کرد: ۳۵ کشور جهان درگیر این ویروس هستند اما بیگانگان در فضای مجازی و رسانه‌های معاند صرفا به دنبال هجمه وارد کردن به ایران هستند.

منبع:تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.