پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

از سوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی.

فراخوان شعر «شمیم بهشت» اعلام شد

فراخوان شعر «شمیم بهشت»

فراخوان شعر «شمیم بهشت» ویژه انجمن‌های شعر رضوی سراسر کشور از سوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اعلام شد.

به گزارش قدس آنلاین، این فراخوان شعر در راستای توسعه و ترویج سیره و معارف رضوی و ارتباط با شاعران آیینی کشور در قالب‌های شعری کلاسیک، شعر نو، شعر سپید، ترانه و سرود به همت انجمن ادبی رضوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و با همکاری کانون خادمیاری شعر و ادب استان‌ها اعلام شده است.
شاعران می‌توانند آثارشان را در هشت موضوع زندگی و ابعاد شخصیتی امام رضا(ع)، عالم آل محمد(ص)، امام رئوف، مناظرات حضرت، حریت، مجاهد خستگی‌ناپذیر، جامعیت و وحدت در شخصیت امام رضا(ع) و سخاوت امام رضا(ع) ارسال کنند.
شاعران در انتخاب هر یک از این موضوعات آزاد هستند و می‌توانند حداکثر سه اثر از شعرهای خود را انتخاب و ارسال کنند.
آثار ارسالی نباید پیش از این در نشریات، روزنامه‌ها و جشنواره‌ها منتشر شده باشد. آثار ارسالی با گویش‌های محلی نیز باید به همراه ترجمه ارسال شود.
کتاب دفتر هشتم شمیم بهشت هم‌زمان با سال‌روز ولادت امام رضا(ع) با حضور شاعران برجسته آیینی کشور در حرم مطهر رضوی رونمایی خواهد شد و به صاحبان هشت اثر برگزیده برای حضور در نشست شعرخوانی، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به همراه اسکان و پذیرای تعلق خواهد گرفت.
علاقه‌مندان می‌توانند شعرهای تایپ‌شده خود را در قالب word با فونت ۱۴B Nazanin با ذکر مشخصات کامل و شماره تماس تا پایان روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ مصادف با شب ولادت امام زمان(عج) از طریق پیام‌رسان‌های بله و واتس‌اپ به شماره ۰۹۳۶۰۳۰۰۶۲۶ یا پست الکترونیکی anjoman.razavi@gmail.com ارسال کنند.
لازم به ذکر است، شاعران کشور برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فراخوان شعر شمیم بهشت می‌تواند به دبیرخانه آن در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی مشهد، خیابان کوهسنگی ۹، عدالت ۱۸، پلاک ۱/۹ مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۴۴-۳۸۴۴۵۱۴۲-۰۵۱ (داخلی ۱۰۲) تماس حاصل فرمایند.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.