جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰

آیت الله علم الهدی:

کرونا، ابزار کینه‌توزی دشمن خارجی و مال‌اندوزی دزد داخلی است/ با همدلی مشکلات حل می‌شود

آیت‌الله سیداحمد علم الهدی

امام جمعه مشهد مطرح کرد: در این زمان که این بیماری به جمعی از هم‌وطنان ما تعلق‌گرفته، بدخواهان و دشمنان در بلوک استکبار غرب از این ابتلا اظهار خوشحالی می‌کنند و آن را ابزاری برای بروز کینه خود علیه ملت مسلمان ایران قرار داده‌اند، چهره دوست و دشمن امروز عیان‌تر از گذشته قابل‌تشخیص است.

به گزارش قدس آنلاین، پیرو برگزار نشدن نمازجمعه مشهد مقدس در جمعه ۹ اسفندماه، آیت‌الله علم‌الهدی نکاتی را در قالب «خطبه مکتوب» به اطلاع مردم شریف مشهد رساند.

متن کامل به شرح زیر است:

السلام علیکم و رحمه‌الله

بسم‌الله الرحمن الرحیم

عرض می‌کنم با توجه به اینکه تولیت نماز جمعه کشور به شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه واگذارشده است، برحسب بیانیه‌ای که اعلام شد این هفته نماز جمعه در مشهد برگزار نمی‌شود، علیرغم اینکه در این مورد از ائمه جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها نظرخواهی و مشورت نشده است، این‌جانب اطاعت کرده و نماز جمعه را برگزار نکردیم.

ضمن اعتقاد به اینکه نماز جمعه فریضه الهی است و در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود، برگزاری نماز جمعه در شهر دزفول در تاریخ ۸ سال دفاع مقدس آن‌هم در بمب باران دشمن بعثی به‌وسیله عالم فقیه مرحوم آیت‌الله قاضی (رضوان‌الله تعالی علیه)، شاهد این حقیقت است.

درحالی‌که شهر و کشور در قرنطینه نیست و در مشهد که اجتماعات و انعقاد نماز جماعت در فضای باز و در صحن‌های حرم مطهر به‌وسیله مسؤولان پزشکی و بهداشتی تجویز شده است، تعطیلی این فریضه الهی توجیهی ندارد.

در لحظه‌ای که باید نماز جمعه اقامه می‌شد، بنده تذکر لازم این هفته را در نماز جمعه به این وسیله خدمت مردم شریف مشهد اعلام می‌کنم:

 از عزیزان ایثارگر در عرصه‌های مقاومت و مبارزه با این ویروس خطرناک (کرونا)، مخصوصاً در مراکز قرنطینه بیماران متشکرم و در ساحت ولایتمدار امام هشتم (علیه‌السلام) از خداوند خواستارم سلامتی و سعادت این برادران، خواهران و عزیزان‌شان را برای همیشه به‌پاس این فداکاری و مجاهدت‌ها ترمیم بفرماید.

در کنار فرشتگان جهادی که در مراکز بهداشتی و پزشکی، ایثارگرانه خدمت می‌کنند و از جان خود برای سلامت هم‌وطنان‌شان گذشته‌اند، عناصر پلید و ناپاک، دزد و قلتبانانی در میدان‌های اقتصادی وجود دارند که بی‌باکانه به سودجویی و احتکار مشغول‌اند، با سلامت مردم تجارت می‌کنند و مال نامشروع می‌اندوزند؛ در چنین شرایطی انتظار می‌رود دستگاه‌های مسؤول اقدام لازم در برخورد با این افراد را انجام دهند و مانع وارد آمدن فشار مضاعف بر درد بیماری به مردم شوند.

در این زمان که این بیماری به جمعی از هم‌وطنان ما تعلق‌گرفته، بدخواهان و دشمنان در بلوک استکبار غرب از این ابتلا اظهار خوشحالی می‌کنند و آن را ابزاری برای بروز کینه خود علیه ملت مسلمان ایران قرار داده‌اند، چهره دوست و دشمن امروز عیان‌تر از گذشته قابل‌تشخیص است؛ با آرزوی شفا و عافیت سریع همه مبتلایان، امیدواریم سایر مردم دین‌دار ما از بلای فرود آمده از بلاد کفر مصون و محفوظ بمانند.

در مسئله تنگنای اقتصادی جامعه و فشار معیشتی در روزهای پایانی سال، متأسفیم که این وضعیت نامطلوب وجود دارد و نسبت به دغدغه‌های دردمندانه مقام معظم رهبری توجه کمی صورت می‌گیرد؛ مسئولین اجرایی و کارگزاران این نظام مقدس باید تمام همت و توان خود را برای برداشتن بار از دوش مردم به کار بگیرند و از هیچ عملی فروگزار نباشند.

احتکار و گران‌فروشی اقلام پزشکی و مراقبتی از یک‌سو و افزایش قیمت سایر کالاها سبب شده مردم انقلابی ما با گرانی نه روزافزون، بلکه ساعت افزون روبرو باشند، در روزهای آخر سال خانواده‌ها در مضیقه‌های معیشتی قرار دارند، باید در کنار یکدیگر باشیم و با همدلی، این روزها را پشت سر بگذاریم.

 اللهم شهد انی قد نصحته

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.