جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار نمایندگان منتخب خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی:

عملکرد موفق مجلس یازدهم موجب ارتقا امیدواری جامعه نسبت به جریان‌های انقلابی خواهد شد

تولیت

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تلقی مردم این است که یک جریان انقلابی در مجلس روی کار آمده و مجلسی انقلابی شکل گرفته است، گفت: عملکرد موفق مجلس یازدهم موجب ارتقا امیدواری جامعه نسبت به جریان‌ها انقلابی است.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار نمایندگان منتخب استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه نمایندگان استان خراسان رضوی به سبب انتساب به حضرت رضا(ع) باید بگونه‌ای عمل کنند که برای سایر نمایندگان از جهات مختلف الگو و نمونه باشند، تصریح کرد: انتساب شما نمایندگان خراسان رضوی به بارگاه مطهر امام رضا(ع) مسئولیتی سنگین برای شماست، باید بگونه‌ای عمل کنید که رضایت حضرت رضا(ع) را جلب کنید و رضای خدا نیز در رضایت حضرت ثامن الحجج(ع) است.

وی با تأکید بر اینکه رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای نمایندگان باید سرلوحه مجلس شورای اسلامی باشد، تصریح کرد: توقع از مجلس یازدهم بسیار بالاست، زیرا تلقی مردم این است که یک جریان انقلابی در مجلس روی کار آمده و مجلسی انقلابی شکل گرفته است، لذا عملکرد موفق این مجلس می‌تواند برای مردم نسبت به جریانات انقلابی امیدآفرینی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید تجلی شهید مدرس باشد، ابراز کرد: اگر می‌خواهیم شهید مدرس را از مظلومیت خارج کنیم، باید مجلسی بسازیم که یک پارچه تجلی این شهید بزرگوار باشد.

وی با اشاره به تأکیدات و تجلیل‌های امام راحل نسبت به شهید مدرس، تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) کمتر از فردی نام می‌بردند، اما تجلیل‎‌های مکرر امام خمینی(ره) نسبت به مرحوم مدرس نشان از جایگاه این شهید بزرگوار دارد.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه بر لزوم توجه و اهتمام ویژه نمایندگان برای رفع مشکلات مردم تأکید و تصریح کرد: مردم با مشکلات معیشتی رو به رو هستند و بیکاری جامعه ما را رنج می‌دهد، اگرچه مجلس قدرت اجرایی ندارد اما میتواند با نظارت دقیق بر اجرای اسناد بالادستی، کار کارشناسی و استفاده از ظرفیت‌های کشور، طرح‌های عملیاتی و اجرایی برای رفع مشکلات مردم تدوین کند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی باید به عنوان یکی از موضوعات مهم مورد توجه نمایندگان قرار بگیرد، اظهار کرد: بارگاه مطهر رضوی به عنوان یکی از  پایگاه‌های عظیم فرهنگی جهان اسلام، سالانه میزبان حدود ۳۰ میلیون زائر از سرتاسر ایران اسلامی و اقصی نقاط جهان است، بافت فرسوده اطراف حرم به هیچ عنوان در شأن این صحن وسرای نورانی نیست و با مشکلات و آسیب‌هایی روبه رو است که باید مورد توجه جدی نمایندگان قرار بگیرد.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.