یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

سفرهای ریلی مشهد کاهش یافت

مدیرکل راه آهن خراسان

مدیرکل راه آهن خراسان گفت: تعداد مسافران وروردی و خروجی در مسیر ریلی مشهد از روزانه ۳۸ هزار نفر طی هفته گذشته به روزانه حدود ۳۰ هزار نفر در روزهای اخیر کاهش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، مصطفی نصیری ورگ افزود: به عنوان مثال پیش از این روزانه سه قطار مسافربری با مجموع هزار و ۲۰۰ مسافر از قم وارد مشهد می‌شد که این تعداد در کل هفته گذشته چهار قطار بوده است.

وی در باره اقدامات این اداره کل در راستای مقابله با شیوع کرونا در ایستگاه راه آهن مشهد اظهار داشت: تاکنون دستورالعمل خاصی برای پایش سلامت یا بررسی مسافران قطار شهرهایی نظیر قم و گیلان ابلاغ نشده است و کاهش قطارها نیز به خاطر کاهش تعداد مسافر بوده است.

وی گفت: بعد از هر سفر، سالن قطار، داخل کوپه ها و بویژه دستگیره ها و مکان‌هایی که در معرض تماس دست مسافران قرار دارند با مواد ضد عفونی کننده گندزدایی می‌شود.

نصیری ورگ به تداوم استفاده از روبالشی یکبار مصرف و ملحفه های شسته شده در قطارها اشاره کرد و افزود: مسافرانی که علائم خاص بیماری داشته باشند توسط مهمانداران در یک کوپه خالی میزبانی شده و به محض رسیدن به ایستگاه بین راهی یا مقصد، توسط عوامل اورژانس و پزشکی محلی مورد معاینه قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: برای مقابله با کرونا و پیشگیری از انتشار ویروس آن دوره‌های آموزشی برای مهمانداران و مسوولان قطارها برگزار شده است.

در حال حاضر شمار ایستگاه‌های اداره کل راه آهن خراسان ۲۳ ایستگاه است و روزانه حدود ۳۰ هزار مسافر در مسیر مشهد به ۳۱ شهر و مرکز استان جابه‌جا می‌شوند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.