یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹

تولید روزانه ۳۰۰ ماسک توسط دختران موسسه خیریه همدم مشهد

تولید ماسک

مدیرعامل موسسه خیریه توانبخشی فتح‌المبین(همدم) گفت: روزانه ۳۰۰ ماسک بهداشتی توسط شماری از دختران زیر پوشش این موسسه به منظور حمایت از مردم دوخته می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، زهرا حجت افزود: دختران زیر پوشش این موسسه با تهیه‌ ماسک‌های بهداشتی، در راستای خودکفایی و پیشگیری از شیوع بیماری‌های حاد تنفسی و کرونا در شرایط موجود، گام مهمی برداشته‌اند.

وی اضافه کرد: این ماسکها با پارچه بهداشتی به میزان روزانه ۳۰۰ عدد تهیه و دوخته می‌شود و در صورت تامین پارچه و مواد اولیه این میزان تولید به دو برابر قابل افزایش است.

وی ادامه داد: هم اکنون یک مربی به همراه پنج نفر از دختران این موسسه در دوخت و تولید ماسک همکاری مستقیم دارند.

مدیرعامل موسسه خیریه همدم اظهارداشت: فرزندان کارگاه‌های هنری این موسسه‌ خیریه و در راس آنها کارگاه خیاطی، با توجه به ضروت استفاده‌ خواهرانشان از ماسک‌های بهداشتی و کمبود این نوع ماسک‌ها در مراکز بهداشتی، اقدام به تهیه‌ این ماسک‌ها کردند.

حجت افزود: این خدمت در حالی انجام می‌شود که با استفاده از حداقل امکانات و نظارت مستمر کلینیک بهداشتی همدم، ماسک‌های تولید شده پس از استریلیزه شدن در اختیار تمام کارکنان و فرزندان این خانه قرار می‌گیرد و مازاد آن به خانواده‌ کارکنان و مراجعان و خیرین تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به بهداشتی بودن و استفاده از پارچه‌های مخصوص برای تولید ماسک ادامه داد: روند تهیه و دوخت ماسک تحت نظارت کلینیک بهداشتی این موسسه و با نظارت سه پزشک در حال انجام است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.