دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰

روحانی هرچه زودتر رئیس هلال‌احمر را تعیین کند/با وجود کرونا این سازمان نباید بدون رئیس اداره شود

محمدعلی شاعری

نماینده مردم بهشهر درمجلس شورای اسلامی با بیان "اداره سازمان هلال‌احمر بدون سرپرست جایز نیست" گفت: رئیس‌جمهور هرچه زودتر رئیس سازمان هلال‌احمر را منصوب کند.

قدس آنلاین: علی‌محمد شاعری نماینده بهشهر در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه سازمان هلال احمر کماکان با سرپرست اداره می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور ما جزء ۱۰ کشور دنیا از لحاظ مخاطرات طبیعی است و نقشی که سازمان هلال احمر در کمک‌رسانی به مردم دارد، لازم است رئیس این سازمان زودتر منصوب شود.

وی با تذکر اینکه در شرایط فعلی ویروس کرونا نیز شیوع پیدا کرده و تهدید جدی برای سلامت مردم است و سازمان هلال احمر می‌تواند در کمک‌رسانی به مردم برای مقابله با این ویروس نقش مؤثری داشته باشد، گفت: لذا بهتر است رئیس جمهور هرچه سریعتر رئیس این سازمان را تعیین کند.

نماینده مردم بهشهر در مجلس با ابراز اینکه اداره سازمان هلال احمر به‌صورت سرپرستی بیش از این جایز نیست، ادامه داد: در زمان حاضر کشور با ویروس کرونا و در بخشی از نقاط با سیل و زلزله درگیر است که لازم است همه دستگاه‌ها مسئولانه در خدمت مردم باشند لذا ضروری است رئیس هلال احمر تعیین شود چرا که سرپرست یک سازمان معمولاً در شرایط خاص زیر بار مسئولیت‌های مهم نمی‌رود.

شاعری با تأکید بر اینکه اداره این سازمان به‌صورت سرپرستی به‌صلاح نیست و در شرایط فعلی نباید بدون رئیس اداره شود، اضافه کرد: سازمانی که رئیس آن مشخص نیست بهره‌وری لازم را برای مقابله با مخاطرات ندارد و در صورتی که رئیس این سازمان تعیین شود قطعاً روند خدمت‌رسانی به مردم بهتر سریع‌تر انجام می‌شود.

انتهای‌ پیام/+

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.