چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

روحانی: هر کسی یک نشانی به نام درخت از خودش باقی بگذارد

روحانی

رئیس‌جمهور گفت: هر کسی یک نشانی به نام درخت از خودش باقی بگذارد.

به گزدارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آستانه روز درختکاری پس از غرس  یک اصله نهال در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، گفت: روز درختکاری و هفته طبیعت که امسال مصادف است با روز ولادت با سعادت حضرت جواد الله ائمه (ع) برای مردم ما مبارک است.

وی ادامه داد: این اتفاق فرصتی بسیار خوب است که هر کسی یک نشانی به نام درخت از خودش باقی بگذارد این همه تاکیدی که در روایات ما شده است و خداوند از آن جایگاه خوب مومنان با عنوان «جَنَّاتٌ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ» یاد شده  که معلوم است که یکی از زیبایی های خداوند این است که انسان در سایه درخت و زیر درخت و در کنار نهر آب باشد.

روحانی تصریح کرد: بنابراین برای ما کاشتن درخت و حفظ درخت و مناطق بسیار مهم است. در اطراف تهران شاهد هستیم که ۱۲۹۰ اصله درخت کاشته می شود که بسیار مبارک است .

وی بیان داشن: آمار که الان شهرداری تهران اعلام کرد برای من حائز اهمیت بود که تعداد درختان جنگلی اطراف تهران نسبت به اول انقلاب ۱۶ برابر شده است این آمار بسیار ارزشمندی است البته جمعیت ما بیشتر و آلودگی هم نسبت به گذشته افزایش یافته است. بنابراین درخت مجرای تنفسی جامعه است که با آن می‌تواند یک شهر تنفس کند.

روحانی تاکید کرد: درخت مجرای تنفسی جامعه است ریه و شُش جامعه است.خبرخوشی که شهرداری داد این بود که درختان آفت زده خیابان ولیعصر به عنوان یکی از خیابان های زیبای شهر تهران و ایران و  کم‌نظیر در خاورمیانه درختانی در حال جایگزینی است و تقریبا با درختکاری که امسال صورت می‌گیرد شرایط به زمان سالهای اولیه انقلاب بر می‌گردد که ۱۸ هزار اصله چنار بوده که ۲ هزار از دست رفته و الان دارد جایگزین می‌شود.

رییس جمهوری ادامه داد: امسال شاید بیش از هر سال دیگر موضوع سلامت در جلوی چشم ما جلوه‌گری بیشتری می‌کند. همیشه سلامت برای ما مهم بوده است. در داستان ویروس کرونا مردم احساس کردند که سلامت خود، خانواده و افراد جامعه چقدر مهم است بنابراین وسیله‌ای که سلامت ما را تامین می کند درخت و مراتع است و آنچه نشاط ما را هم تامین می کند درخت و گل و سبزه است که باعث تازه شدن روحیه مردم می شود. خداوند وقتی از بهشت تعریف می کند می گوید در بهشت اول چشم لذت می برد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.