چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴

پورمختار:دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها تسهیلاتی برای تولید کنندگان در نظر بگیرد

پور مختار

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در کشور و آسیب وارد شده به بخش تولید لازم است تا دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها تسهیلاتی را برای تولید کنندگان در نظر بگیرد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: امروز با شرایطی مواجهیم که ویروس کرونا در بخش‌های مختلف و از جمله بخش اقتصادی و تولید سایه افکنده و آنها را متحمل ضرر و زیان کرده است.

وی افزود: اگرچه اقداماتی برای کمک به تولید کنندگان شروع شده اما این مقدار کافی نیست و با توجه به ادامه درگیری کشور با ویروس کرونا لازم است تا این حمایت‌ها بیشتر و گسترده‌تر شود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: دولت با توجه به اختیاراتی که دارد لازم است تا در قالب قانون هدفمندی یارانه‌ها حمایت‌هایی از تولید کنندگان داشته باشد.

پورمختار خاطرنشان کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها این اجازه را به دولت می‌دهد تا 30 درصد از درآمد حاصل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها را به اشکال مختلف به بخش تولید اختصاص دهد.

وی در پایان گفت: دولت می‌تواند در قالب وام‌های بلاعوض و وام‌های کم بهره و طولانی مدت تسهیلاتی را در قالب هدفمندی یارانه‌ها به تولید کنندگان اختصاص دهد تا شرایط آنها بهبود یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.