چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

پزشکیان: رهبری فرموند ریاست ستاد مقابله با کرونا باید با رئیس‌جمهور باشد

پزشکیان

نائب‌رئیس مجلس گفت که رهبر معظم انقلاب در جواب نامه رئیس‌مجلس نوشته‌اند که ریاست ستاد مقابله با کرونا باید با شخص رئیس جمهور باشد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخشی از برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار داشت: روز یکشنبه نمایندگان کمیسیون بهداشت در مجلس با دعوتی که انجام دادند و پیگیری که رئیس مجلس دنبال آن بود، با وزیر بهداشت و کارشناسان مربوطه در صحن علنی حدود سه ساعت جلسه گذاشتند.

نائب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت در این جلسه مشکلات پیش‌رو و کارهای انجام شده را شرح داد و سپس نمایدنگان صحبت‌ها و دغدغه‌هایشان را مطرح کردند. نهایتاً به جمع‌بندی‌هایی رسیدند که هم رئیس‌مجلس آن را پیگیری کردند و هم نامه‌ای را خدمت مقام معظم رهبری نوشتند و مجددا جلسه‌ای با وزیر کشور و بهداشت برگزار کردند.

وی درباره محتوای نامه رئیس‌مجلس به رهبر انقلاب گفت: آن طور که من اطلاع دارم  نظر رئیس مجلس بر این بود که ریاست اصلی ستاد مبارزه با کرونا از دوش وزارت بهداشت برداشته شود و به دولت واگذار شود. بنده از جزئیات خبر ندارم اما شنیدم که مقام معظم رهبری در برابر پیشنهادی که ارائه شده بود تا معاون اول رئیس‌جمهور یا فرد دیگری مسئولیت ستاد را برعهده بگیرد، -آنطور که شنیدم- مقام معظم رهبری نوشته‌اند که باید ریاست محترم جمهور خود مسئولیت را برعهده بگیرند و عملیات مقابله با این بیماری را داشته باشند. 

انتاهی پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.