چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

سفر رئیس جمهور چین به ووهان به چه معناست؟

چین

رهبر چین یک بار دیگر پس از بازرسی و هدایت اقدامات پیشگیرانه مربوط به شیوع ویروس در پکن، با سفر به ووهان در مرکز نبرد با کرونا قرار گرفت.

به گزاش گروه بین الملل قدس آنلاین، وب سایت رادیو بین المللی چین در یادداشتی درباره سفر دیروز شی جین پینگ به  شهر خاستگاه شیوع ویروس کرونا نوشته است:  شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین روز سه شنبه 10 مارس به شهر ووهان رفت و فرمان غلبه نهایی و قاطع بر شیوع کروناویروس را اعلام کرد.

یک بار دیگر رهبر چین پس از بازرسی و هدایت کارهای پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس در پکن، در مرکز نبرد با کروناویروس قرار گرفت.

کارشناسان معتقدند که نشانه پیروزی در این نبرد بی سابقه به رهبری شی جین پینگ به تدریج آشکار می شود و شیوع کروناویروس به زودی به پایان خواهد رسید. در همین روز، سه شنبه، آخرین بیمارستان صحرایی ووهان بسته شد و پیشگیری و مهار بیماران مبتلا به کروناویروس به دستاوردهای چشمگیری رسید.

افکار عمومی معتقدند که دستیابی چین به نتیجه رضایتبخش و چشمگیر در مقابله با کروناویروس در زمانی کمتر از دو ماه، در کشوری که دارای بیشترین جمعیت در جهان است، نتیجه همکاری و تلاش مشترک رهبر عالی و مردم این کشور است.

همان طور که اندری اوسترف معاون رئیس پژوهشگاه خاور دور فرهنگستان علوم روسیه گفت: این نشان از آن دارد که حزب کمونیست چین در نبرد با کروناویروس همواره امنیت جان و سلامت مردم را در صدر اولویتهایش قرار می دهد و با تشویق مردم به مقابله با این ویروس، در نهایت پیروز نهایی به دست خواهد آمد.

شی جین پینگ با برعهده گرفتن فرماندهی کل مقابله با کروناویروس، برگزاری نشستهایی برای تنظیم کارهای پیشگیری و مهار و چندین بار بازرسی از مناطق، با اقدامات خود ایده «محوریت مردم» را در عمل به اجرا گذاشت.

در نبرد با کروناویروس دو جبهه وجود دارد که یکی بیمارستان و دیگری مناطق مسکونی است. شی جین پینگ از فرودگاه مستقیماً به بیمارستان هوئو شن شان رسید و با ستایش از کارهای پرسنل پزشکی گفت: شما در قلب من محبوبترین انسانها هستید. او در بازدید از مناطق مسکونی با کارکنان و داوطلبان صحبت کرد و از سهم و تلاشهای سرسختانه مردم هو بی تشکر کرد. این برنامه ها قلب بسیاری از مردم وو هان را گرم کرد.

او بعد از صحبت با پرسنل پزشکی و مردم شهر ووهان، در این شهر ریاست یک نشست ویدئویی را بر عهده گرفت و کارهای آتی را در شش زمینه تنظیم و برنامه ریزی کرد و تاکید نمود: باید به پزشکی و درمان اولویت نخست داد و به طور عمده با انجام کارهای پیشگیری، حمایت از شهرهای کم توان و منابع را در زمینه پزشکی افزایش داد و دیواری محکم برای تأمین امنیت جانی و سلامت مردم باید ساخت.

در حال حاضر، کروناویروس در سراسر جهان شیوع پیدا کرده است. سازمان بهداشت جهانی اخیرا نسبت به عدم توجه و کمبود تدارکات برخی کشورها ابراز نگرانی کرد. اندرو کوئومو فرماندار ایالت نیویورک انتقاد کرده است که واکنش دولت آمریکا در مقابله با کروناویروس آهسته و کند بوده است. جامعه جهانی بیش از پیش وضعیت پیش آمده ناشی از کروناویروس را برای کشورهای مختلف جهان یک آزمون بزرگ تلقی می کند.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی گفته بود: من در پکن شخصاً هدایت شی جین پینگ بر امور مقابله با کروناویروس را دیدم؛ رهبر چین توان رهبری و اراده سیاسی لازم را برای مبارزه با کروناویروس نشان می دهد.

مردم جهان در سفر شی جین پینگ به ووهان در این برهه حساس و مهم بار دیگر شاهد اطمینان، عزم راسخ و توانایی چین بودند. بهار حل این بحران در چین به زودی فرا می رسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.