شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

طی سه نامه جداگانه به رهبران ایران، ایتالیا و کره جنوبی

رئیس جمهور چین: برای کمک آماده‌ایم

چین

رئیس جمهور چین طی سه نامه جداگانه به رهبران ایران، ایتالیا و کره جنوبی از آمادگی این کشور برای هرگونه کمک در جنگ با کروناویروس خبر داد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «شی جینپینگ» رئیس جمهوری چین اعلام کرد که پکن با تمام ظرفیت از کره جنوبی در مقابله با ویروس کووید-۱۹ حمایت خواهد کرد.

براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، شی طی نامه‌ای به «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی گفت: طرف چینی آماده است دست در  دست کره جنوبی دهد تا بر جنگ علیه ویروس کرونا پیروز شود و زندگی و سلامت مردم دو کشور و همچنین مردم سراسر جهان را حفاظت کند.

رئیس جمهور همچنین نامه مشابهی را برای دولت ایتالیا ارسال کرده است و در آن تاکید کرده است که دولت و مردم چین از رم در برابر ویروس کرونا حمایت خواهند کرد.

وی در این نامه خطاب به «سرجیو ماتارلا» گفته، در این شرایط سخت، چین مایل به همکاری با ایتالیا است و پیشنهاد همکاری ارائه می‌کند.

رئیس جمهور چین همچنین نامه‌ای برای حسن روحانی رئیس جمهوری ایران ارسال کرده است و در آن بر عزم چین برای ادامه کمک به ایران برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده است.

شی در این نامه به روحانی گفته، پکن تا جایی که بتواند به ایران کمک خواهد کرد و همچنین آماده افزایش همکاریها در زمینه کووید-19 است.

دولت چین تا کنون چندین محموله پزشکی شامل کیتهای تشخیص کرونا، ماسک و دیگر لوازم پزشکی را در اختیار ایران قرار داده است.

کره جنوبی، ایتالیا و ایران بعد از چین از جمله کشورهایی هستند که بیشترین شمار مبتلایان به کرونا در آنها گزارش شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.