دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی خبر داد:

تعطیلی بانک‌های استان تا اطلاع ثانوی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خطوط مترو براساس مصوبه ستاداستانی مقابله باویروس کرونا تعطیل است، همچنین بانک‌ها درخراسان‌رضوی تااطلاع ثانوی تعطیل وفقط یک شعبه درهرشهر فعال خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین، محمد حسین بحرینی در حاشیه جلسه ویدئوکنفرانسی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان با معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در این ارتباط ویدئو کنفرانسی، گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی استان ارائه شد و مدیران بیمارستان‌های امام رضا (ع)  مشهد و ۲۲ بهمن نیشابور کمبودها و مشکلات خود را مطرح کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: معاون رئیس جمهور در این جلسه قول دادند که با پیگیری استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان استانی، این کمبودها تأمین و جبران شود.

وی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تعطیلی بانک‌های استان همچنان ادامه داشته باشد؛ البته برای پاره‌ای از امورات ضروری مردم، در هر یک از شهرهای استان، یک شعبه همراه با تعداد پرسنل فعال باشد.

بحرینی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد با واحدهای صنفی که قوانین و دستورالعمل‌های ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان در خصوص تعطیلی برخی اصناف را رعایت نکنند، برخورد شود؛ این برخوردها در قالب اخطار صنفی به متخلفین و پلمب واحد صنفی از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: دورکاری سه چهارم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در خراسان رضوی همچنان ادامه خواهد داشت، بدین ترتیب ۲۵ درصد از کارکنان به صورت حضوری در محل کار حاضر شده و مابقی در منزل به خدمات دورکاری مشغول خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه تداوم تعطیلی خطوط متروی مشهد بیان کرد: محدودیت تردد در داخل شهر چه به لحاظ خودروهای سواری و چه به لحاظ سرویس دهی ناوگان اتوبوسرانی نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

بحرینی در قالب توصیه‌های پیشگیرانه خطاب به مردم عنوان کرد: به رغم تذکرات داده شده در بعضی از قسمت‌های شهر مشهد عدم تجمع مردم رعایت نمی‌شود و هنوز مردم از خانه‌ها بیرون می‌آیند، لذا اگر می‌خواهیم با یک فاجعه انسانی روبرو نشویم، واقعاً باید این مسئله را جدی بگیریم و در خانه بمانیم.

منبع:مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.