جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

نتیجه آزمایش کرونای هزار و ۳۳۳ نفر در خراسان رضوی مثبت اعلام شد

کرونا

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با افزوده شدن ۴۴ مبتلای جدید تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا در استان خراسان رضوی به هزار و ۳۳۳ نفر رسید.

به گزارش قدس آنلاین، علی‌اصغر انجیدنی  افزود: ۸۰۳  نفر از بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر در این استان هستند.
وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۱۷۶ بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را در خراسان رضوی دارد و پس از آن دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام با  ۱۱۰ نفر در رده‌ بعدی قرار دارد.
وی گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار و تربت‌حیدریه نیز به ترتیب ۹۸ و ۹۶ نفر است و دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم تاکنون ۵۰  مبتلا به کرونا داشته است.  
دکتر انجیدنی افزود: از ۳۰ بهمن ماه پارسال تا هشتم فروردین ماه امسال پنج هزار و ۴۳۷ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که چهار هزار و ۷۶۵ نفر آنان تاکنون بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.  
وی ادامه داد: سه هزار و ۳۷۴ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۲ هزار و ۸۱ نفر آنان بهبود یافته و به منزل بازگشته‌اند.
وی تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی را که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده است ۱۸۵ تن اعلام کرد و گفت: ۱۲۹ تن از این جانباختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۱۹ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ۱۰ تن  در حوزه دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند، همچنین حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی در سبزوار ۱۲ فوتی، گناباد هشت فوتی و تربت‌حیدریه هفت فوتی بر اثر کرونا ثبت کرده اند.
افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۲ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۵ درصد دیگر جمعیت این استان زیرپوشش خدمات دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

منبع:ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.