یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

شمار مبتلایان قطعی کرونا در خراسان رضوی به ۱۴۳۸ نفر افزایش یافت/ ۷۷ مبتلای جدید طی ۲۴ ساعت گذشته

بخش ویژه «بیماران کرونا» بیمارستان شریعتی مشهد

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان رضوی به یک هزار و ۴۳۸ نفر رسید.

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، مطابق نتایج آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز یکشنبه دهم فروردین ماه، ۲ هزار و ۹۰۱ مورد جدید ابتلای قطعی به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۳۸ هزار و ۳۰۹ نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان رضوی نیز تا ظهر امروز، با افزایش ۷۷ نفری طی ۲۴ ساعت گذشته، به یک هزار و ۴۳۸ تن رسید.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۸۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر در این استان هستند.

دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت جام به ترتیب با ۱۸۶  و ۱۲۲ بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد، در رده‌های دوم و سوم خراسان رضوی قرار دارند.

تعداد مبتلایان مبتلا به ویروس کرونا در حوزه زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار و تربت‌حیدریه نیز به ترتیب ۱۰۷ و ۱۰۲ نفر است و دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم تاکنون ۵۰ مبتلا به کرونا داشته است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد، طی دوره ۳۹ روزه  از ۳۰ بهمن ماه ۹۸  تا امروز، پنج هزار و ۹۶۴ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که چهار هزار و ۲۱۹ نفر آنان تاکنون بهبود یافته اند.

سه هزار و ۷۹۷ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۲ هزار و ۴۹۶ نفر آنان بهبود یافته و به منزل بازگشته‌اند.

گفتنی است؛ طبق گفته پزشکان و مسؤولان بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، پرهیز از سفرهای بین شهری غیرضروری بوده که در این خصوص بر محدودیت در رفت و آمد و سفرهای شهری و بین شهری غیرضروری تاکید شده‌ است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.