یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

نگرانی مسئولان از موج دوم کرونا در گلستان/شهروندان در خانه بمانند

کرونا

گلستان- بر اساس گزارش وزیر بهداشت به رییس جمهور؛ گلستان یکی از استان های با آلودگی بالا به ویروس کرونا است با این حال بسیاری از هموطنان از روی لجاجت و خودخواهی با سفر به این استان و انتقال ویروس از سایر استان ها به این منطقه حالا موج جدیدی از نگرانی را برای مردم و مسئولان ایجاد کرده اند.

قدس آنلاین-گروه استان ها: طبق آخرین آمار اعلام شده دانشگاه علوم پزشکی تا روز هشتم فروردین ماه تعداد ۱۶۷ نفر در این استان به علت ابتلا به این ویروس جان باختند و تعداد ۳ هزار و ۳۹۶ نفر از بیماران مشکوک به کرونا و بیماری حاد تنفسی در مراکز درمانی گلستان درمان شدند.

گفتنی است بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی همچنین ۳۵۰ نفر از عوامل درمانی استان اعم از پزشک، پرستار و دیگر کادر کمکی مبتلا به ویروس کرونا شده‌ و دوران قرنطینه و درمان خود را در بیمارستان یا منزل می گذرانند و در این بین رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی گلستان درگذشت.

شایان ذکر است شماری از مسئولان و کارمندان سازمان های مختلف گلستان نیز بر اثر ویروس کرونا بستری یا جان باخته اند که آخرین مورد فوت معاون فرماندار رامیان در نخستین روز هفته جاری بود.

احتمال موج دوم شیوع

استاندار گلستان با ابراز نگرانی از احتمال شیوع پیک دوم بیماری کرونا در استان گفت: تمام مسافران پس از ورود به این خطه شمالی باید در کوتاه ترین زمان از منطقه خارج شوند ضمن اینکه حق توقف در هیچ یک از شهرستان‌های گلستان را ندارند.

هادی حق‌شناس اظهار داشت: برای مهار ویروس کرونا هتل ها، مراکز پذیرایی دولتی و خصوصی استان مجاز به پذیرش مسافر نیستند و اجازه چادر زدن هم به مسافران داده نمی شود.

وی افزود: حضور در تفرجگاه‌ها، بوستان ها و پارک های جنگلی سراسر گلستان ممنوع است و در روز سیزده بدر هم هیچ طبیعت‌گردی در استان نخواهیم داشت و فرمانداران و شهرداران مکلف به ایجاد مانع برای هرگونه تجمع هستند.

۱۰ فروردین موج جدید کرونا

حق شناس گفت: با توجه به حجم بالای تردد مردم در دو روز پایانی سال گذشته پیش بینی می‌کنیم از ۱۰ فروردین ماه جاری شاهد پیک جدید کرونا در گلستان باشیم و به همین علت اقدامات سختگیرانه‌ای برای حفظ سلامت عمومی اجرایی می کنیم.

استاندار گلستان با اشاره به پیش بینی برخی پزشکان مبنی بر ابتلای یک درصد جمعیت مناطق مختلف استان به کرونا اظهار داشت: اگر این فرضیه درست باشد باید چشم انتظار ابتلای ۱۶ هزار نفر دیگر به کرونا در گلستان باشیم که در آن صورت تبعات زیادی از جمله کمبود تخت بیمارستانی برای استان خواهد داشت.

حق شناس با بیان اینکه در گلستان نزدیک به ۵۰ هزار نفر کارمند داریم که شامل نیروهای انتظامی و بانکی هم می‌شود، گفت: در شرایط کنونی دستگاه‌های اجرایی به جز امدادرسان می‌توانند حداکثر از یک سوم کارکنان خود استفاده کرده و با حداقل‌ها به انجام دادن کارهای ضروری بپردازند.

استاندار گلستان تصریح کرد: در شرایط کنونی توصیه ما به همه مردم استان در خانه ماندن و پرهیز از ارتباط حتی با دوستان و بستگان نزدیک است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.