دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

خسارت سیلاب به برخی از خانه‌های روستایی خراسان رضوی/ آبگیری بی‌سابقه «سد کاخک» در ۳۳ سال گذشته

جاری شدن سیلاب در رودخانه های اطراف مشهد

در پی روان شدن سیلاب به سد «کاخک» احتمال لبریز شدن این سد تا ساعاتی دیگر وجود داشته و تدابیر لازم برای شرایط اضطراری اندیشیده شده و دریچه های احتیاط این سد باز شده است.

به گزارش قدس آنلاین، حامد قربانی در گناباد ضمن اشاره به بارش حدود ۷۰میلیمتری در حوزه سد شهید نوری کاخک گناباد اظهار داشت: به علت بارش سنگین در محور کوهستانی کاخک به «کریمو» و وقوع سیلاب در مسیل این محور، در چند نقطه ریزش کوه و انسداد جاده را داریم که در حال حاضر تردد در این محور امکان پذیر نیست.

وی افزود: در پی روان شدن سیلاب به سد «کاخک» احتمال لبریز شدن این سد تا ساعاتی دیگر وجود داشته و خوشبختانه تدابیر لازم برای شرایط اضطراری اندیشیده شده و در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد و دریچه های احتیاط این سد باز شده است.

فرماندار گناباد با اشاره به اینکه این بارش‌ها در طول ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است افزود: طبق ارزیابی صورت گرفته خساراتی را به منازل برخی روستائیان و زمین‌های کشاورزی خواهیم داشت که پس از جمع‌بندی موضوع در جهت تامین اعتبار برای جبران خسارات از طریق ستاد بحران استان اقدام خواهیم نمود.

   وی بیان کرد: در حال حاضر تمامی راه‌های روستایی شهرستان باز است و تعداد ۹ سد در روستاها در حال آبگیری هستند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان گناباد با تاکید بر آمادگی لازم در برابر بحران ناشی از بارندگی افزود: در شهرستان گناباد نیز مجموعه دستگاه‌های خدمات‌رسان و شهرداری آمادگی لازم در جهت وقوع خطرات ناشی از سیل را دارند.

وی افزود؛ میزان بارندگی در دهستان «پسکلوت» نسبت به بخش کاخک کمتر بوده و بجز چند مورد آبگرفتگی معابر مشکل خاصی تاکنون گزارش نشده است.

فرماندار گناباد در زمینه بالا آمدن آب «کال شور» نیز اظهار داشت: با پیش بینی‌های صورت گرفته چهار روز قبل به پیمانکاری که در محل کار می‌کند اعلام کرده‌ایم تا مسیر را باز کند و در حال حاضر فقط آب بالا آمده ولی به سطح جاده نخواهد رسید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.