چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴

برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته آینده/از بررسی اعتبار ۱۰۰ هزار میلیاردی به مقابله با کرونا تا رسیدگی به صلاحیت وزیر پیشنهادی کشاورزی

اسدالله عباسی

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسات علنی مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده مجلس خبر داد و گفت: در این جلسات موضوع اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به مقابله با بیماری کرونا بررسی خواهد شد.

قدس آنلاین؛ اسدالله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: ان‌شالله مجلس در روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین ماه جلسه علنی خواهد داشت البته در روزهای گذشته هم که به دلیل شیوع بیماری کرونا و تاکید ستاد ملی مقابله با این بیماری جلسات علنی مجلس برگزار نشد اما مجلس جلسات مجازی خود را برگزار کرد. 

وی ادامه داد: از آنجا که برخی مصوبات اعاده شده از شورای نگهبان در دستورکار مجلس قرار دارد و همین مجلس دهم باید به آنها رسیدگی کند و همچنین به دلیل طولانی شدن دوره سرپرستی سرپرست وزارت کشاورزی و انجام یکسری عزل و نصب‌ها در این وزارتخانه انجام شده که البته برخی از آنها اجتناب‌پذیر بودند، لذا جلسات علنی مجلس باید در هفته آینده حتما برگزار شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: بنابراین جلسات علنی هفته آینده در روز سه‌شنبه با رعایت موارد موردنظر وزارت بهداشت مبنی بر رعایت فاصله صندلی‌های نمایندگان، گرفتن تست از نمایندگان به هنگام ورود به صحن علنی مجلس و ضدعفونی کردن صحن برگزار می‌شود. 

عباسی برهمین اساس گفت: چنانچه جلسه روز سه‌شنبه هفته آینده با موفقیت برگزار شود و نصاب لازم برای جلسه علنی را داشته باشیم، یک رای‌گیری استمزاجی از نمایندگان خواهیم داشت تا جلسه روز چهارشنبه هم برگزار شود که این جلسه به بررسی صلاحیت کاظم خاوازی برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی اختصاص می‌یابد.

وی در پایان سخنان خود گفت: در جلسات هفته آینده مجلس موضوع اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به مقابله با بیماری کرونا و چگونگی هزینه‌کرد این اعتبار از سوی نمایندگان مجلس بررسی خواهد شد چراکه وکلای ملت باید در این زمینه ورود کنند تا این اعتبار در جهت حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده، تقویت منابع صندوق بیمه بیکاری و پرداخت نقدی به خانوارهای آسیب دیده وکارگران روزمزد بکار گرفته شود و از اقشار آسیب‌پذیر حمایت شود. 

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.