شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

گروه «۷۷ و چین خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه کشورهای در حال توسعه برای مقابله با کرونا شدند

گروه 77

گروه «۷۷ و چین» با اشاره به تاثیر منفی تحریم‌ها جهت مقابله با ویروس کرونا، خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کشورهای در حال توسعه شد.

قدس آنلاین:  "گروه 77 و چین" در بیانیه‌ای که به طور ضمنی خطاب به آمریکاست، اعلام کرد: اقدامات یکجانبه و قهری اقتصادی، تأثیری منفی بر ظرفیت‌ کشورها در پاسخ مناسب [به شیوع کرونا] خواهد داشت.

این گروه همچنین هشدار داد که این تحریم‌ها بر دسترسی کشورهای تحت تحریم به تجهیزات و امکانات پزشکی و اقدامات درمانی آنها برای مردمشان تأثیر می‌گذارد.

این بیانیه افزود: ما از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم تا اقداماتی فوری و مؤثر برای جلوگیری از استفاده از اقدامات یکجانبه و قهری اقتصادی علیه کشورهای در حال توسعه اتخاذ کند.

به گزارش ایرنا، گروه 77 و چین ائتلافی متشکل از 134 کشور یعنی سه چهارم اعضای سازمان ملل متحد است که حدود 80 درصد جمعیت دنیا را در بر می‌گیرد.

با شیوع کرونا، مخالفت‌های جهانی با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، ونزوئلا، کره شمالی و کشورهای دیگر که درگیر مبارزه با کرونا هستند، افزایش یافته است. به رغم این مخالفت‌ها، آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.