شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵

ایالت نیویورک در تعداد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا از چین پیش افتاد

نیویورک.jpg

فرماندار ایالت نیویورک از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در این ایالت به بیش از ۳۵۰۰ نفر خبر داد که این رقم از آمار قربانیان کرونا در کشور چین بیشتر است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، «اندرو کوئومو» فرماندار ایالت نیویورک روز شنبه در نشست خبری روزانه خود که همچون روزهای گذشته به‌صورت ویدیویی برگزار شد، اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 630 نفر به شمار قربانیان ویروس کرونا در این ایالت افزوده شده و آمار کلی به 3565 نفر رسیده است.

بدین ترتیب ایالت نیویورک که با جمعیتی در حدود 19.5 میلیون نفر چهارمین ایالت پرجمعیت آمریکا محسوب می‌شود، از لحاظ تعداد قربانیان ویروس کرونا از کشور 1.4 میلیارد نفری چین -که در رسانه‌های غربی به عنوان مبدأ شیوع کرونا در جهان معرفی می‌شود- پیش افتاده است.

فرماندار ایالت نیویورک شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ایالت را نیز بالغ بر 113 هزار نفر اعلام کرده است. به گفته وی، در 24 ساعت گذشته بیش از 10800 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایالت نیویورک شناسایی شده است.

ایالت نیویورک به‌تنهایی حدود 39 درصد از کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا (بیش از 290 هزار نفر) را در خود جای داده است. بیش از 45 درصد از موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در آمریکا نیز در نیویورک اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.