یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹

سازوکار توزیع ۱۰ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان مشخص شد

نوبخت

رئیس سازمان برنامه و بودجه، سازوکار توزیع ۱۰ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان را تشریح کرد.

قدس آنلاین؛ محمد باقر نوبخت در شامگاه روز شنبه شانزدهم فروردین ماه بعد از نشست مشترک با نمایندگان تشکل های بازنشستگی جزئیات این جلسه در خصوص نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان و همچنین خدمات جدید دولت به بازنشستگان کشوری را  تشریح کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد در مرحله اول به حقوق همه شاغلان و بازنشستگان ۱۵ درصد اضافه شود، گفت:  در مرحله بعد کارمندانی که ۳۰ سال سابقه کامل دارند اگر با ۱۵ درصد افزایش به حداقل دریافتی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نرسیدند همه این عزیزان مشمول افزایش حقوق تا حد نصاب دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهند بود.
 وی با بیان اینکه، برای ۲۰ گروه شغلی بازنشستگان کشوری حدود۱۰ هزار میلیارد تومان توزیع خواهد شد تا همسان سازی به شکل عادلانه انجام شود گفت: برای افرادی که در گروه‌های یک تا پنج قرار گرفتند از یک میلیون و ۱۳۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۹۴ هزار تومان به دریافتی شان افزوده خواهد شد.
 وی افزود، برای گروه دوم که شامل سطوح ۶ تا ۱۱ می باشد از ۷۲۵ هزار تومان تا ۷۸۱ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال خواهد شد.
نوبخت ادامه داد، برای گروه سوم که در سطوح ۱۲ تا۱۶ می‌باشند بیش از ۸۰۰ هزار تومان افزایش در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای افرادی که در گروه ۱۷ تا ۲۰ قرار گرفته‌اند از نهصد هزارتا  ۹۵۶ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال خواهد شد.
 وی با بیان اینکه بیش از ۹۰۰ هزار تومان به افرادی که همسان سازی در مورد آنها اعمال می‌شود افزایش پرداخت اعمال خواهد میشود، گفت: بر این اساس این افزایش برای یک میلیون و ۳۱۱ هزار نفر اعمال خواهد شد همچنین برای بازنشستگانی که در سنوات اخیر بازنشسته شده اند حدود ۷۰۰ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال می شود.
 به گفته  دکتر نوبخت این روش از طریق رای‌گیری تعیین شده و به نظر می‌رسد به عدالت نیز نزدیک باشد.

 نوبخت  با بیان اینکه، در فصل دهم  قانون مدیریت خدمات کشوری (در مواد ۶۶ و ۶۷) شغل و شاغل  تعریف شده است گفت: در ماده ۱۰۹ قانون مذکور نیز جدولی مشخص شده است که بازنشستگان را بر اساس آخرین وضعیت شغلی دسته بندی کرده است.
وی افزود، بر اساس این دسته بندی گروه‌های بالاتر امتیازات و حقوقهای بیشتری نیز دریافت می کند در نتیجه برای رعایت عدالت در توزیع منابع موجود برای همسان سازی حقوق بازنشستگان برای پنج گروه اول بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش پرداختی لحاظ شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دوم مباحث خود با اشاره به نحوه افزایش سقف بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: برای بازنشستگان کشوری سقف ۶۰ هزار تومان  خدمات بیمه تکمیلی در سال ۱۳۹۸  به ۱۴۰ هزار تومان در سال جاری افزایش و بر این اساس بیمه تکمیلی نسبت به سال ۹۸ حدود ۲.۵ برابر خواهد شد، این افزایش در حالی است که نسبت به سال قبل بازنشستگان محترم نباید سهمیه بیشتری بپردازند.
به گفته نوبخت در ضوابط اجرایی بودجه ۱۳۹۹ ماده ای گنجانده خواهد شد تا دستگاه‌های اجرایی مجاز باشند امکانات رفاهی خود را که به شاغلان ارائه میدهند در اختیار بازنشستگان محترم نیز قرار دهند.
معاون رئیس جمهور گفت: فعالیتهای کمیته های مشورتی بازنشستگان ادامه خواهد یافت تا کمبودهای این حوزه در بودجه ۱۴۰۰ که روند تدوین آن در یکی دو ماه آینده آغاز می‌شود، جبران شود.
 

انتهای پیام/

نظرات

 • متین ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۴
  2 0
  برای رضای خدا این پلکان را بردارید وبا ضوابط منطقی بیت المال را عادلانه تقسیم کنید .کنار گذاشتن ضوابط یعنی نادیده گرفتن زحمات باز نشستگان در زمان خدمت.اگر قصد کمک به حقوق های پایین دارید ،از بودجه ی جدا گانه ای برایشان کمک بگیرید ، نه پلکان ،بودجه ی همسان سازی را به بازنشستگانی تعلق میدادید که ده سال است طرح هماهنگی شامل آنها نشده وبا تورم و حسرت به حقوق های هماهنگ در فشار .زندگی را تحمل کرده اند . آقای نوبخت آرزو بر جوانان عیب نیست ولی برای پیران یک آه و حسرت است،که فرصتی برای جبران آن نیست .تا کی انتظار؟؟؟؟؟باز هم منتظر سال 1400...
 • متین ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۴
  1 0
  برای رضای خدا این پلکان را بردارید وبا ضوابط منطقی بیت المال را عادلانه تقسیم کنید .کنار گذاشتن ضوابط یعنی نادیده گرفتن زحمات باز نشستگان در زمان خدمت.اگر قصد کمک به حقوق های پایین دارید ،از بودجه ی جدا گانه ای برایشان کمک بگیرید نه پلکان ،بودجه همسان سازی را به بازنشستگانی تعلق می دادید که ده سال است طرح هماهنگی شامل آنها نشده وبا تورم و حسرت به حقوق های هماهنگ در فشار .زندگی را تحمل کرده اند . آقای نوبخت آرزو بر جوانان عیب نیست ولی برای پیران یک آه و حسرت است،که فرصتی برای جبران آن نیست .تا کی انتظار؟؟؟؟؟باز هم منتظر سال 1400...
 • م.ص ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۲۱:۲۰
  1 0
  بنده نمی دانم جزو کدام گروه هستم ،طبق گفته آقای نوبخت حداقل افزایش 725هزار تومان است ولی به بنده 500هزار تومان تعلق گرفته است، کسانیهم که 5و6 سال قبل از بنده بازنشسته شده اند حقوقشان از بنده بیشتر شده است ، این همسان سازی نیست ، این عین بی عدالتی است
 • یک فرهنگی بازنشسته ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ - ۰۲:۰۲
  0 0
  آقای نوبخت چرا وتاکی ماانتظار بمانیم. همسان بین بازنشسته هاست یابین بازنشسته ها وشاغلین? اگه این شاغلین هست که ما خیلی عقب ترهستیم اصلا به بازنشسته های 97به بعد صفر اعلام کردید.خواهشاً حق ما را نادیده نگیرید.سی سال تمام زحمت ازدل وجان کشیدیم تواین تورم وسیل بیماری وفرزندان بیکار و.....چه کاربایدکرد. خواهشاً درصدی برای ما 96و97و98 درنظر بگیرین. ممنون ومتشکریم. التماس دعا
 • ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۲۱:۰۹
  0 0
  کسی که بازنشسته میشه دیگه بدرد نمی خوره ...... شما ها اگه غیرت داشتید عادلانه تصمیم میگرفتید نه اینکه کسی که با 25 سال ..... هفت .هشت سال پیش باز نشست شده همسانسازی با خود بازنشستگان بشه هم خدایی داریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.