چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

سازمان جهانی مالکیت معنوی:

چین بعد از ۴۰ سال به سلطه آمریکا در ثبت اختراع پایان داد

چین و امریکا

سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) اعلام کرد که در سال گذشته ۵۸ هزار و ۹۹۰ تقاضای ثبت اختراع توسط چین اعلام شده است؛ این رقم برای آمریکا ۵۷ هزار و ۸۴۰ مورد است.

قدس آنلاین؛ به نقل از رویترز، بر اساس اعلام سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO)، چین سال گذشته بزرگ‌ترین منبع ثبت اختراع در سطح بین المللی بود و بدین ترتیب اژدهای زرد در نخستین جبهه از آمریکا سبقت گرفت.

این سازمان که یکی از آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد است و بر ساز و کار طراحی شده برای کشورها به منظور به اشتراک گذاری اختراعات‌شان نظارت می‌کند، اعلام کرد که در سال گذشته ۵۸ هزار و ۹۹۰ تقاضای ثبت اختراع توسط چین اعلام شده است؛ این رقم برای آمریکا ۵۷ هزار و ۸۴۰ مورد است.

بر اساس اعلام این نهاد، رشد چین در این بخش در تنها ۲۰ سال ۲۰۰ برابر شده است. از زمان آغاز به فعالیت معاهده همکاری ثبت اختراع در سال ۱۹۷۸، آمریکا هر سال رکورد بیشترین تعداد درخواست ثبت شده را در اختیار داشته است.

بر اساس آمار جدید، حالا بیش از نیمی از تقاضاهای ثبت اختراع (۵۲.۴ درصد) از آسیا رسیده و در این رنکینگ، ژاپن سوم است و آلمان و کره جنوبی در مکان‌های چهارم و پنجم جای دارند.

در اختیار داشتن مالکیت معنوی اختراع عمدتاً نشانه‌ای حائز اهمیت از قدرت اقتصادی یک کشور و آگاهی آن از فوت و فن بخش صنایع محسوب می‌شود.

«فرانسیس گوری» رئیس سازمان جهانی مالکیت معنوی در یک نشست مطبوعاتی گفت که موفقیت چین «مدیون یک استراتژی سنجیده از جانب رهبران آن در راستای پیشرفت اختراع بوده و چین را به کشوری بدل کرده که اقتصاد آن در بالاترین سطح عمل می‌کند.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.