شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵

صنعا: پاسخی کوبنده به حملات ائتلاف سعودی به یمن می‌دهیم

یمن

عضو شورای عالی سیاسی یمن ادامه محاصره و حملات ائتلاف سعودی به یمن را نشانه دروغین بودن ادعای آتش‌بس در یمن خواند و گفت که به ادامه حملات ائتلاف سعودی طی روزهای آتی پاسخ کوبنده می‌دهد.

به گزارش قدس آنلاین، «محمد البخیتی» عضو شورای عالی سیاسی یمن هر گونه طرح آتش‌بسی را که خواهان توقف کامل جنگ در یمن نیست، طرحی ناقص توصیف کرد.

او در گفت‌وگو با شبکه المیادین تصریح کرد: «صدمات ناشی از محاصره برای یمن بسیار بزرگ‌تر از حملات نظامی است».

البخیتی گفت: «درخواست ندادن برای رفع محاصره یمن در هر گونه طرحی برای آتش‌بس موجب می‌شود که محاصره یمن اقدامی قانونی جلوه کند».
این مقام یمنی اعلام آتش‌بس از سوی عربستان را اقدامی تاکتیکی با هدف گمراه سازی رسانه‌ها خواند و گفت: «ائتلاف سعودی از آتش‌بس کاذبی خبر داده و به آن متعهد نیست».

وی تاکید کرد: «پاسخ به تنش‌های نظامی عربستان و بدعهدی آن در موضوع آتش‌بس طی روزهای آتی نشان داده خواهد شد».

البخیتی گفت:« حمله عربستان به تاسیسات نفتی‌مان به ما توجیهی برای حمله به تاسیسات عربستان می‌دهد».

عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: «اگر اعضای ائتلاف سعودی به دنبال تشدید تنش در استان الحدیده یمن باشند، بزرگ‌ترین بازنده خواهند بود».

ائتلاف سعودی-آمریکایی چهارشنبه شب هفته گذشته (۲۰ فروردین) از آتش‌بس دو هفته‌ای به صورت یکجانبه خبر داد و این آتش‌بس از پنجشنبه (۲۱ فروردین) وارد فاز اجرایی شد، اما حملات علیه استان‌های مختلف مرکز و شمال یمن ادامه داشت.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز مزدوران ائتلاف سعودی مناطق پراکنده از شارع الخمسین، حیس، شهر الدریهمی و منطقه کیلومتر ۱۶ را هدف حملات توپخانه‌ای گرفتند.

اتاق عملیات رصد تجاوزات دشمن در استان الحدیده تاکید کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ائتلاف سعودی ۹۹ بار آتش‌بس را در این استان نقض کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.