پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰

مدیرکل بهزیستی گیلان عنوان کرد

شناسایی یک هزار خانوار مددجوی اقتصادی در ایام کرونا

بسته معیشتی

گیلان- مدیرکل بهزیستی گیلان، ۶۰ هزار خانوار گیلانی را تحت پوشش مستقیم بهزیستی دانست و اضافه کرد: یک هزار خانوار را شناسایی کردیم که در روزهای کرونا آسیب دیده اقتصادی شدند.

به گزارش قدس انلاین به نقل از روابط عمومی بهزیستی گیلان ،حسین نحوی نژاد ، رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه را شامل دو بخش فرهنگی و اقتصادی دانست و اظهار کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در بخش فرهنگی به دنبال گسترش مودت و برادری و غم خواری بین جامعه هستیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان، با اشاره به عضویت این دستگاه در کمیته های تحصیل منابع، توزیع و نظارت و بازرسی قرارگاه رزمایش مواسات استان، گفت: به دنبال شناسایی افراد نیازمندی هستیم که تحت پوشش بهزیستی نیستند، اما در این روزها آسیب دیده اند.

وی ۶۰ هزار خانوار گیلانی را تحت پوشش مستقیم بهزیستی دانست و اضافه کرد: ۱۰۰۰ خانوار را شناسایی کردیم که در روزهای کرونا آسیب دیده اقتصادی شدند. افراد غیر پوشش بهزیستی نیز در قالب رزمایش مواسات خدمات معیشتی دریافت می کنند. همچنین برای افراد تحت پوشش و مراکز خدماتی بهزیستی تاکنون سه میلیارد تومان هزینه کردیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان، با بیان اینکه کرونا به غیر از مشکلات سلامتی و اقتصادی مشکلات روان شناختی به وجود آورده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر خط ۱۴۸۰ و مشاوره تلفنی، هر ۷۲ مرکز مشاوره غیر دولتی و ۹ مرکز خدمات تخصصی استان را فعال کردیم.

نحوی نژاد، از برقراری ۴۰۰۰ تماس مشاوره ای از ابتدای شروع بحران کرونا تاکنون خبر داد و بیان کرد: ۵۰۰ تماس از ۴۰۰۰ تماس درباره کرونا بوده است.

وی کودکان و سالمندان را قشر آسیب پذیر در بحران های اجتماعی دانست و تاکید کرد: بیماران کرونایی بستری و خانواده های آنان، افراد مشکوک به کرونا در قرنطینه خانگی، بیماران نقاهتگاهی و... نیز در این روزها نیاز به رسیدگی روان شناختی دارند لذا از ظرفیت خط ۱۴۸۰ و اورژانس اجتماعی استفاده کردیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.