یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

اعتبار لازم برای تکمیل آسفالت جاده جغتای _ منیدر وجود ندارد

راهسازی

سرپرست اداره راه و شهرسازی جغتای، جوین، خوشاب گفت: ۳ کیلومتر از جاده جغتای- منیدر آسفالت شده و ۱۴ کیلومتر از آن در انتظار اعتبار از وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش قدس آنلاین، سرپرست اداره راه و شهرسازی جغتای، جوین و خوشاب، با اشاره به اینکه ۳ کیلومتر از جاده جغتای- منیدر آسفالت شده است، اظهار کرد: ۱۴ کیلومتر از این پروژه باقی مانده که زیرسازی آن انجام شده و در انتظار اعتبار از وزارت راه و شهرسازی است.

علی اصغر استیری ادامه داد: مطالعات روی چند کیومتر از راه انجام شده، ولی متاسفانه برای مابقی راه مطالعاتی از جهت راه‌های دسترسی، مناطق مهم سیلاب‌خیز، قرار گرفتن ابنیه‌ها و برآورد هزینه‌ها هنوز انجام نشده است.

وی با بیان اینکه ۳ سال است که اداره راهداری از راه و شهرسازی تفکیک شده، اضافه کرد: دستوری که ۶ ماه قبل وزیر راه و شهر سازی صادر کرد، این بود که ساخت راه‌های روستایی با اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باشد و باید این پروژه را تحویل اداره راهداری دهیم.

با کمبود اعتبار مواجه هستیم

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جغتای اظهار کرد: در سال گذشته ۲۰۰ میلیون اعتبار  صرف بتن‌ریزی، ساخت و آسفالت بخش آبنمای رودخانه کهنه شد.

سیدابراهیم سیدآبادی افزود: متاسفانه بعد از چندین بار تذکر به کشاورزان روستای کهنه برای مشخص کردن وضعیت عبور لوله‌های کشاورزی از آبنمای رودخانه کهنه، توجهی نکردند، در نتیجه با شکافتن کانال، آب شستگی به وجود آمد که با وقوع سیل آبنما کاملا تخریب شد.

وی گفت: در حال حاضر حمل و نقل از پاچنار به علت مسدود بودن امکانپذیر نیست و از بخش سر حد روستای منیدر انجام می‌شود.

رئیس اداره حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه باید تکلیف کشاورزان کهنه‌ای با فرمانداری و جهاد کشاورزی مشخص شود، تصریح کرد: برای ساخت دوباره آبنمای رودخانه کهنه نیاز به ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار است که در حال حاضر برای اداره راهداری مقدور نیست و تا زمانی که کشاورزان کهنه‌ای وضعیت لوله‌های آب کشاورزی را مشخص نکنند ساخت دوباره آبنما بی‌فایده است.

سیدآبادی عنوان کرد: تا زمانی که آبنمای رودخانه کهنه ساخته نشود جاده جغتای- منیدر مسدود است و آسفالت جاده فایده‌ای ندارد.

منبع: فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.