چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷

اخبار دانش و فناوری قدس آنلاین

مشخصات احتمالی Google Pixel ۵ فاش شد +عکس

میلاد شکری

Google Pixel 5

گوشی هوشمند Google Pixel ۵ می‌تواند دارای یک Snapdragon ۷۶۵ SoC با رده متوسط ​​باشد.

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، انتظار می‌رود گوگل در هفته های آینده از گوشی هوشمند میان رده پیکسل ۴a خود رونمایی کند. در مورد پیکسل ۵ ، این شرکت معمولاً گوشی‌های هوشمند پرچمدار خود را در ماه اکتبر به بازار عرضه می‌کند، اما حدس و گمان‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است امسال به دلیل شیوع ویروس همه گیر COVID-۱۹ این عرضه به عقب رانده شود، در مارس امسال شایعات حاکی از این بود که پیکسل ۵ پردازنده سری Snapdragon ۸۰۰ را به عنوان یک چیپست میان رده مورد استفاده قرار دهد.

اکنون طبق گزارش جدید XDA Developers شواهد بیشتری برای حمایت از این شایعات در دست است، این اطلاعات نشان می دهد که احتمالاً پیکسل ۵ گوگل از اسنپدراگون ۸۶۵ بهره نمی‌برد و این بدان معنی است که به عنوان یک گوشی هوشمند پرچمدار وارد بازار نخواهد شد.گوشی Google Pixel ۵ می‌تواند دارای یک پردازنده میان رده ​​باشد

توسعه دهندگان XDA ابتدا در ژانویه سه نام رمزگذاری شده با نام Pixel را گزارش کرده بودند. "Sunfish" با اشاره به Snapdragon ۷۳۰ SoC دارای پیکسل ۴a ، در حالی که "Redfin" و "Bramble" مبتنی بر Snapdragon ۷۶۵ هستند، مودم g۷۲۵۰ به کدخدای نام Google برای Snapdragon ۷۶۵ اشاره دارد، مدل SD۷۶۵ شامل سه چیپست مرتبط یعنی Snapdragon ۷۶۵ ، ۷۶۵G و ۷۶۸G است که هر سه پردازنده از یک سوکت و نرم افزار یکسان استفاده می‌کنند، در ضمن Snapdragon ۷۶۵G نیز یک پردازنده مخصوص بازی است ، در حالی که ۷۶۸G نسخه به روز شده آن پردازنده است و هر دو پردازنده از شبکه ۵G پشتیبانی می‌کنند.نظرسنجی گوگل به نسخه ارزان‌تر پیکسل اشاره می‌کند

جدا از گزارش‌های فوق ، شواهدی از پیکسل ۵ غیر پرچمدار نیز با بررسی اخیر اطلاعات Opinion گوگل مطابقت دارد، این نظرسنجی از کاربران می خواهد بین گوشی هوشمند گوگل پیکسل با قیمت ۳۴۹ دلار و یک گوشی برتر Google Pixel با قیمت ۶۹۹ دلار انتخاب کنند. به نظر می رسد دستگاه اولی Pixel ۴a آینده باشد ، اگرچه قیمت پایین‌تر از نسخه قبلی خود است. از طرف دیگر ، Google Pixel مطمئناً به Pixel ۵ با شارژ بی سیم و مقاومت در برابر آب اشاره دارد. برچسب قیمتی نیز در مقایسه با پیکسل ۴ فعلی (۷۹۹ دلار) ۱۰۰ دلار ارزانتر است ، بدین ترتیب آشکار می شود که پیکسل ۵ می‌تواند از پردازنده سری ۸۰۰ اسنپدراگون در این گوشی هوشمند استفاده کند.

در صورت صحت این اطلاعات ، پیکسل ۵ می تواند از بخش پرچمداران خارج شود و در عوض وارد بازار میان رده ممتاز شود. صرف نظر از این اطلاعات ، ما هنوز چند ماه تا راه‌اندازی این گوشی هوشمند فاصله داریم ، بنابراین ممکن است تغییرات دیگری در این گوشی هوشمند ایجاد شود و احتمالاً اطلاعات بیشتری در ماه‌های آینده منتشر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.