سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

کشف 4 هزار جلد کتاب غیرمجاز و ممنوعه در تهران

کتاب

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، گفت: بیش از چهار هزار جلد کتاب بدون مجوز انتشار و ممنوعه کشف و در این رابطه ۱۱ نفر دستگیر شدند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سردار علی ذوالقدری با اشاره به اجرای طرح برخورد با عاملان فروش کتب غیرمجاز و ممنوعه در محدوده خیابان انقلاب اظهار داشت: سوم خرداد ماه،مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی طرح بازدید و نظارت از واحدهای صنفی کتابفروشی در محدوده میدان و خیابان انقلاب و برخورد با عاملان فروش و انتشار کتاب های غیرمجاز و ممنوعه را اجرا و از ۶۶ واحد صنفی کتابفروشی و تعدادی از دستفروشان این صنف سرکشی کردند.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده از سوی ماموران پلیس،مشخص شد که برخی از مالکان و فروشندگان کتاب اقدام به نگهداری و خرید و فروش کتب و نوشته‌های غیرمجاز، ممنوعه و فاقد مجوز انتشار می کند که با هماهنگی از سوی کارشناسان اتحادیه صنفی مذکور و کارشناس فرهنگ و ارشاد اسلامی،و با اخذ دستور قضایی تعداد۱۱ نفر از این افراد شناسایی و دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت انتقال داده شدند.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: در بررسی های انجام شده بیش از ۴هزار جلد کتاب و دست نوشته غیرمجاز، ممنوعه و فاقد مجوز انتشار خرید و فروش و عرضه جمع آوری و کشف که با هماهنگی دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور پلمپ این واحدهای صنفی صادر شد.

ذوالقدری خاطر نشان کرد: تمامی کتب های مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران تحویل و افراد دستگیر شده نیز برای سیر مراحل قانونی به دادسرا عمومی معرفی شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.