جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

پلیس آمریکا گزارشگر سی‌ان‌ان را مقابل دوربین بازداشت کرد

پلیس آمریکا

پلیس ایالات متحده در ادامه رفتارهای نژادپرستانه با شهروندان رنگین‌پوست این کشور، گزارشگر یک شبکه آمریکایی را حین پخش زنده بازداشت کرد.

قدس آنلاین: گزارشگر شبکه «سی.اِن.اِن» که مشغول تهیه خبر از اعتراضات عمومی ضد خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین‌پوستان در شهر «مینیاپولیس» بود، بازداشت شد.

نیروهای ضد شورش آمریکا  امروز (جمعه به وقت تهران) «عمر خیمنز» گزارشگر سیاهپوست سی‌ان‌ان و تیم همراه وی را به دلیل تهیه گزارش از تظاهرات مردم مینیاپولیس بازداشت کرد و حتی به کارت‌های شناسایی آنها نیز اهمیتی نداد.

در این تصاویر که به صورت زنده در حال پخش از این شبکه آمریکایی بود، نیروهای امنیتی بدون ارائه دلیل موجه خیمنز و دیگر اعضای تیم تصویربرداری را دستبند زده و به سمت خودرو هدایت می‌کنند.

این تصاویر بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته و ضمن به همراه داشتن انتقادات فراوان از تداوم رفتار خشن و نژادپرستانه پلیس آمریکا، آتش خشم معترضان را شعله‌ورتر کرد.

وبگاه شبکه سی‌ان‌ان نیز نوشت که گویا نیروهای پلیس متوجه نبودند دوربین روشن و در حال فیلمبرداری زنده است.

تصاویری که فیلمبردار همراه خیمنز از وضعیت شهر مینیاپولیس گرفته است، نشان می‌دهد که این محله‌ها بیشتر شبیه مناطق جنگ‌زده شده‌اند تا یک شهر آمریکایی. اموال عمومی تخریب شده، شیشه‌های ساختمان‌ها شکسته، فروشگاه‌ها غارت شده و نظامیان آمریکایی به میزان گسترده در سطح شهر پراکنده هستند.

روز دوشنبه بود که یک افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، «جورج فلوید» سیاهپوست ۴۰ ساله را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود.

این رفتار خشونت‌آمیز که نهایتاً منجر به مرگ فلوید شد، تظاهرات گسترده رنگین‌پوستان آمریکایی را در شهر مینیاپولیس و چند شهر دیگر بزرگ این کشور در پی داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.