جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶

انتقاد انگلیس از آمریکا بابت بازداشت خبرنگاران حین پوشش تظاهرات

بازداشت خبرنگار سی ان ان

اقدام پلیس ایالات متحده در بازداشت خبرنگار سیاه‌پوست شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتقاد انگلیس مواجه شده است.

به گزارش قدس آنلاین، اقدام پلیس آمریکا در بازداشت گزارشگر سیاه‌پوست شبکه خبری «سی‌ان‌ان» با موجی از انتقادات همراه شده و انگلیس از آمریکا خواسته به خبرنگاران اجازه دهد آزادانه کارشان را انجام دهند. 

 ساعاتی قبل‌تر رسانه‌های آمریکا گزارش دادند گزارشگر شبکه «سی.اِن.اِن» که مشغول تهیه خبر از اعتراضات عمومی ضد خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان در شهر «مینیاپولیس» بود، بازداشت شد.

طبق این گزارش‌ها نیروهای ضد شورش آمریکا «عمر خیمنز» گزارشگر سیاهپوست سی‌ان‌ان و تیم همراه وی را حین تهیه گزارش از تظاهرات مردم مینیاپولیس بازداشت کردند. 

یاهو نیوز گزارش داده علاوه بر «عمر خیمنز»، خبرنگار، «بیل کرکاس»، تهیه‌کننده و «لئونل منندز»، عکاس خبری سی‌ان‌ان هم بازداشت شده‌اند. 

این سه نفر در حال پوشش اعتراضات در شهر میناپولیس به دلیل قتل «جورج فلوید» به دست پلیس آمریکا بودند که بازداشت شدند. پلیس روز دوشنبه فلوید را به قتل رساند.

رسانه‌ها گزارش دادند تیم سی‌ان‌ان حدود یک ساعت بعد آزاد شده‌اند و فرماندار مینه‌سوتا در گفت‌وگو با رئیس سی‌ان‌ان بابت آنچه اتفاق افتاد عذرخواهی کرد.

 عمر خیمنز در شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: «تنها چیزی که به من قدری آرامش می‌داد این بود که این اتفاق مقابل دوربین‌ها رخ داد.»

وی اضافه کرد: «کشورمان آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد را به عینه مشاهده کردند. نمی‌توانید به روایت من شک کنید چون من به هیچ طریقی آن را سانسور نکرده‌ام.»

اما رویداد کم‌سابقه، بیانیه وزارت خارجه انگلیس بود که از آمریکا بابت دستگیری این خبرنگاران انتقاد کرد. 

در این بیانیه آمده است: «می‌دانیم که این خبرنگاران آزاد شده‌اند و فرماندار بابت دستگیری آنها عذرخواهی کرده است. همان‌طور قبلاً گفته‌ایم روزنامه‌نگاران سراسر دنیا باید آزاد باشند و بدون ترس از انتقام مقام‌ها را پاسخگو کنند.»

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.