یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵

وجود ۴۵۱ طرح نیمه تمام در صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی

طرح نیمه تمام

رییس سازمان صمت خراسان رضوی گفت:۴۵۱طرح نیمه تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد که بهره برداری نهایی از آنها موجب ۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان می شود.

به گزارش قدس آنلاین، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم اداره صنعت، معدن و تجارت تایباد گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار نفر در حوزه صنعت و افزون بر ۱۰ هزار نفر در بخش معادن این استان فعالیت می‌کنند.

محمدرضا مس فروش به نقش حضور سرمایه گذاران در خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: حضور سرمایه گذاران در جای جای استان نقش بسزایی در ایجاد اشتغال در آن منطقه دارد که برای حضور و سرمایه‌گذاری از سوی آنها باید حمایت های لازم انجام شود و برنامه های اداری به حداقل برسد تا سرمایه گذاران با ذوق و رغبت بیشتری وارد عرصه های تولید و اشتغال شوند.

وی به جایگاه گمرک و مرز دوغارون اشاره کرد و ادامه داد: مرز و گمرک دوغارون دروازه ای طلایی برای صادرات انواع کالا به سمت کشور افغانستان و بازارهای هدف آن است که باید سعی شود رضایت تجار و سرمایه گذاران این کشور در حوزه های مختلف جلب شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی  گفت: نکته مهم در تعاملات تجاری با کشور افغانستان، رضایتمندی این کشور است که در حال حاضر تراز تجاری بین دو کشور ایران و افغانستان یک طرفه و به سود ایران است  که باید سعی شود برای رسیدن به حد تعادل برخی از اقلام مورد نیاز بازارهای استان از این کشور وارد شود.

مس فروش افزود: سازمان صمت به دنبال آن است تا هر چه زودتر مشکلات بازارچه های مرزی را به حداقل برساند تا بتوان در کنار آن با تمامی کشورهای همسایه ارتباط برقرار کرد.

در این مراسم از زحمات چهار ساله محمد اشرفی تجلیل و محمد کریمی به عنوان رییس جدید اداره صنعت، معدن و تجارت تایباد معرفی شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.