یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

افزایش قیمت حمل و نقل عمومی در مشهدمقدس نهایی شد

افزایش قیمت حمل و نقل عمومی

با وجود درخواست‌های مکرر شهروندان مبنی بر به تعویق انداختن افزایش هزینه حمل و نقل عمومی اما این افزایش قیمت در مشهد نهایی شد.

به گزارش قدس آنلاین، طی روزها و هفته‌های اخیر بسیاری از شهروندان مشهدی نسبت به افزایش قیمت بلیت اتوبوس و مترو اعتراض داشتند و معتقد بودند نباید در این شرایط شاهد افزایش بها باشیم.

در این میان امید مردم به مصوبات شورای شهر مشهد و همچنین شهردار مشهد بود تا حداقل این مسئله برای مدتی به تعویق بیفتد اما گویا این مسئله نهایی شده است.

قرار است از پایان هفته جاری افزایش قیمت بلیت حمل و نقل عمومی در مشهدمقدس رخ دهد و این مهم نهایی شده است.

شهردار مشهدمقدس نیز در نشست امروز خود به این مسئله اشاره کرد و بار دیگر نیز به این مسئله اشاره کرد که عدم تحقق وعده‌ها از سوی دولت در این زمینه مقصر اصلی است.

کلائی با اشاره به اینکه افزایش قیمت بلیت مترو اعمال شده و افزایش نرخ اتوبوس هم این هفته اجرا می‌شود بیان کرده است: با توجه به اینکه هزینه‌های سوخت و نیروی انسانی افزایش پیدا کرده امسال نیز برای افزایش قیمت حمل‌ونقل عمومی ۳ سناریو در پیش گرفتیم تا سهم دولت را که پرداخت نمی‌کند شهرداری بدهد و در سهمی که شهروندان باید بدهند گزینه حداقلی و حداکثری را در نظر بگیریم.

شهردار مشهدمقدس افزوده است: براین اساس قیمت اتوبوس بلیت باید ۹۵۰ تومان باشد که طبق راهکارهای پیش‌بینی شده گزینه حداقلی در نظر گرفته شد که براساس جمع بندی‌های انجام شده قیمت مترو و اتوبوس افزایش خواهد داشت. در حال حاضر این افرایش قیمت در مترو اعمال شده و افزایش قیمت اتوبوس نیز در همین هفته اجرایی می‌شود.

از سال‌ها قبل بحث دریافت کرایه براساس میزان مسافت طی شده از سوی مسافر نیز مطرح شده که این مهم نیز هنوز پیاده‌سازی نشده و عملا روی زمین مانده است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.