دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴

ائتلاف سعودی: «شورای انتقالی» و دولت مستعفی یمن بر سر آتش‌بس توافق کردند

شورای انتقالی یمن

ائتلاف سعودی خبر داد که «شورای انتقالی» جنوب و دولت مستعفی یمن بر سر آتش‌بس توافق کردند و قرار است در ریاض با هم دیدار داشته باشند.

به گزارش قدس آنلاین، وبگاه خبری شبکه «العربیه»، امروز (دوشنبه)، خبر داد که «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب-تحت حمایت امارات) و دولت مستعفی یمن (تحت حمایت سعودی) بر سر آتش‌بس توافق کردند.

پیشتر، شورای انتقالی جنوب اعلام کرده بود که نیروهایش، پس از درگیری شدید با نیروهای دولت مستعفی یمن آخرین اردوگاه این نیروها را در مرکز استان سقطری (جنوب یمن) تحت کنترل خود درآوردند.

ائتلاف خبر داد که شورای انتقالی و دولت مستعفی توافق کردند که در ریاض با یکدیگر نشست داشته باشند و اجرای توافق «ریاض» را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

ائتلاف ضمن ابراز تأسف از درگیری‌های دو طرف در جنوب یمن، اعلام کرد که برای پایش آتش‌بس چند ناظر در «ابین» (جنوب یمن) مستقر خواهد کرد.

این اظهارات در حالی است که پیشتر، وبگاه خبری شبکه «الجزیره»، به نقل از منبعی «دولتی» گزارش داده بود که نیروهای شورای انتقالی، پس از عقب‌نشینی عناصر عربستان سعودی، مرکز سقطری را محاصره کردند.

ائتلاف همچنین گفت: «توافق ریاض برای مردم یمن منافع در پی دارد».

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);