شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

همزمان با دهه کرامت؛

حرم حضرت شمس الشموس(ع) با ۸۰ هزار لامپ نورآرایی شد

چراغانی حرم مطهر رضوی

همزمان با دهه کرامت، صحن و سرای بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) با ۸۰ هزار لامپ چراغانی و آذین‌بندی شد.

به گزارش آستان نیوز، مدیر اداره روشنایی و خدمات فنی حرم مطهر رضوی در این رابطه گفت: همزمان با میلاد مسعود کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و در ایام با شکوه دهه کرامت تمامی صحن و سرای حضرت رضا(ع) با انواع ریسههای LED و سنتی چراغانی شد.

محمد صدقی افزود: همچنین از قبل از دهه کرامت با تعویض و به روزرسانی ۱۰ هزار متر ریسه سعی کردیم تا زیباترین فضا را به لحاظ نوآرایی در صحن ها ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: هرساله طبق آیینی سنتی گروهی ۲۵ نفره از تهران به مشهد مقدس مشرف می‌شوند و برای اقامه موقوفه مرحوم حاج حسین آهنگر در دهه کرامت، صحن‌های حرم مطهر را ریسه بندی و چراغانی می‌کنند تا شور و شعف خاصی را به حرم مطهر رضوی ببخشند.

مدیر اداره روشنایی و خدمات فنی حرم مطهر رضوی اضافه کرد: این موقوفه بیش از ۵۰ سال است قدمت دارد و این گروه با شوق به مشهد الرضا(ع) می‌آیند تا موقوفه روشنایی مرحوم آهنگر را اقامه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و بر اساس دستور تولیت آستان قدس رضوی، تلاش کردیم تا آذین بندی را به صورت ویژه انجام دهیم تا زیبایی صحن‌ها را چند برابر کنیم.

صدقی در ادامه با اشاره به نصب کتیبههای تبریک بر ایوانهای حرم مطهر رضوی تصریح کرد: هر سال در دهه کرامت رضوی و میلاد باسعادت حضرت ثامن الحجج(ع) کتیبه‌هایی مزین به القاب امام رضا(ع) نصب می‌شود که امسال ۸ کتیبه بر ایوانهای آزادی، انقلاب، بست طوسی، طبرسی و نواب نصب شده است.

منبع:

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.