شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶

آتن، تنها پایتخت اروپایی «بدون مسجد» شد

مسجد آتن

در اقدامی که واکنش مسلمانان یونان را به همراه داشت تنها مسجد پایتخت یونان به طور رسمی و با دستور دولت این کشوربسته شد.

به گزارش قدس آنلاین، دولت یونان روز جمعه به طور رسمی دستور بسته شدن یکی از قدیمی ترین مساجد این کشور را صادر کرد.

به نوشته وبگاه «العربی» دولت یونان چندی قبل یک اخطار 15 روزه از سوی وزارت آموزش و مذاهب خود را برای مسجد «الاندلس» در 12 کیلومتری پایتخت یونان صادر کرد و سرانجام روز جمعه به طور رسمی این مکان مقدس را بست. این مسجد در شهر بندری «پیرائوس» در ۱۲ کیلومتری آتن، پایتخت این کشور قرار دارد و از سال ۱۹۸۹ عبادتگاه نمازگزاران بوده است.

 یونان اینک برای 250 هزارمسلمان این بخش تنها یک خانه مسکونی را برای برگزاری فریضه نماز در نظر گرفته و اینک «آتن» تنها پایتخت در کشورهای اروپایی است که فاقد مسجد است.

اتحادیه مسلمانان یونان در بیانیه ای با انتقاد از دولت این کشور اعلام کرده که آتن با این اقدام خود در پی سرکوب آزادیهای مذهبی است.

چندی قبل نیز مسلمانان یونان نسبت به این حادثه واکنش نشان داده و سعی کردند دولت  یونان را از این تصمیم بازدارند. (جزئیات بیشتر)

پیشتر  «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه  گفته بود دولت یونان تمام مساجد را در شهر آتن  تخریب کرده است.  اردوغان طی سخنرانی در مراسم افتتاح بیمارستانی در استانبول، با اشاره به فتح شهر قسطنطنیه توسط امپراطوری عثمانی گفت: «حتی یک مسجد هم در آتن باقی نمانده است. تمامی آنها را با خاک یکسان کردند.»

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.