یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

سرپرست استقلال:

بازیکنان استقلال قطع به یقین بعد از بازی با فولاد به کرونا مبتلا شده‌اند

سعید رمضانی

سعید رمضانی با اشاره به مبتلا شدن تعدادی از بازیکنان استقلال به ویروس کرونا، اظهار داشت: در تست اول ۸ نفر مثبت شدند و بعد از آن بار دیگر تست را به آزمایشگاه تحویل دادیم و در نهایت تا ساعت ۱۸:۳۰، تعداد ۱۲-۱۳ نفر مبتلا به کرونا داشتیم.

قدس آنلاین: وی در خصوص لغو پرواز روز گذشته تیم فوتبال استقلال به جم گفت: در زمانی که ۸ نفر از اعضای تیم تست‌شان مثبت شده بود، به همراه دکتر نوروزی به سازمان لیگ رفتیم و درباره این موضوع صحبت کردیم، اما جواب قانع کننده‌ای از مسئولان سازمان لیگ نگرفتیم. دوستان‌مان در سازمان لیگ عقیده داشتند که باید ۲۵ درصد از اعضای تیم به کرونا مبتلا شوند تا تصمیم به لغو دیدار با پارس جم گرفته شود. به هر نحوی به مسئولان سازمان لیگ گفتیم که بازیکنان ما علائم این بیماری را دارند، اما آنها عقیده داشتند که باید به جم سفر کنیم تا اینکه قرار بر این شد که با ۲ ساعت تأخیر تیم استقلال به جم عزیمت کند. در فرودگاه به ما اعلام کردند که ۵،۶ نفر دیگر از اعضای تیم تست‌شان مثبت شده است و شرایط بگونه‌ای بود که دیگر نه می‌توانستیم بچه‌ها را به جم ببریم نه اینکه بقیه بچه‌ها را در خطر قرار دهیم و اکنون نیز نمی‌دانیم سایر نفرات تیم دچار مشکل شده‌اند یا خیر. فردا و یا پس فردا تست دیگری از بازیکنان‌مان گرفته می‌شود تا متوجه شویم شرایط سلامتی بازیکنان‌مان به چه نحوی است.

سرپرست تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: قبل از شروع لیگ، هشدارهای زیادی به مسئولان سازمان لیگ دادیم و خدمت عزیزان عرض کردیم که اگر لیگ شروع شود این مشکلات را به همراه دارد و دچار چنین بحران‌هایی خواهیم شد. قبل از بازی با فولاد چندین بار گفتیم که خوزستان منطقه قرمز است و ورود ما به آن منطقه با خطراتی همراه خواهد بود و فکر می‌کنم همان روزی که برای بازی با فولاد رفتیم، بازیکنان‌مان به این مشکل دچار شدند.

رمضانی در پاسخ به این سؤال که آیا بازیکنان استقلال بعد از بازی با فولاد به کرونا مبتلا شده‌اند، تصریح کرد: قطع به یقین بعد از بازی با فولاد این اتفاق افتاده است، چون قبل از اینکه وارد مسابقات شویم ۴ بار از بازیکنان‌مان تست گرفتیم و جواب هر ۴ تست منفی بود و حتی یک مورد هم بازیکنان‌مان به این مشکل دچار نشدند، اما بعد از بازی با فولاد و بعد از آن بازی با سایپا متوجه علائمی در بازیکنان‌مان شدیم که جواب تست نشان از مبتلا شدن بچه‌های ما به کرونا داشت.

وی در مورد موضع باشگاه استقلال در خصوص برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ یادآور شد: در حال حاضر مهمترین اتفاق سلامتی بازیکنان و خانواده‌های‌شان است و متأسفانه کار به اینجا کشیده است. روز گذشته نیز که در سازمان لیگ بودم به عرض دوستان رساندم که قبل از شروع لیگ از سازمان لیگ چندین بار خواستیم که جلساتی تشکیل دهند که تصمیمی درست گرفته شود. فکر می کنم پروتکل‌ها کارشناسی شده نباشند. الان این بحث ۲۵ درصد کرونایی و تعطیلی مسابقات را درک نمی‌کنم. اگر تیمی ۶-۷ بازیکن اصلی‌اش مبتلا باشند چگونه می‌توانند بازی کنند؟ یا اینکه اگر سه دروازه بان از یک تیم دچار این مشکل شوند و آن سه نفر نتوانند بازی کنند با توجه به اینکه دروازه‌بانی یک پست تخصصی است چه کسی باید درون دروازه قرار بگیرد؟ وقتی تصمیمات غیر کارشناسی باشد همین مشکلات را هم در پی دارد.

سرپرست تیم فوتبال استقلال یادآور شد: لیگ ایران با لیگ کشورهای اروپایی متفاوت است و دوستان باید این موضوع را درک کنند. قوانین در اروپا با ایران فرق دارد و فوتبال ایران بحث شادی‌های اجتماعی را دارد و وقتی سلامتی در فوتبال ما نباشد، فوتبال بازی کردن مفهومی ندارد و به هر قیمتی نباید فوتبال بازی کرد.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود تست‌های استقلالی‌ها در کلینیکی بوده که مربوط به پزشک تیم استقلال بوده است، گفت: متأسفانه هومن افاضلی صحبتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه اعضای تیم استقلال تست‌های‌شان را در بیمارستان آتیه که دکتر ستوده آنجا هستند گرفته است که به هیچ عنوان این چنین نیست و اعضای تیم استقلال تست‌های‌شان توسط مجموعه بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است و دوستان بدون مطالعه این صحبت‌ها را مطرح کرده‌اند. اگر به فرض تیمی هم وارد یک کلینیکی شود که پزشکش در آنجا باشد مگر می‌تواند صداقت و رسالت پزشکی‌اش را زیر سوال ببرد؟ شاید دوستان دیگر این کار را انجام دهند اما به عنوان مدیر تیم استقلال تا این لحظه می‌گویم شفاف عمل کرده‌ایم و همه چیز طبق اصول پیش رفته است و هیچ زمان امکان ندارد به شخصه کاری را انجام دهم که بخاطر یک سری مسائل زودگذر اعتبارم را خدشه دار کنم و مطمئن باشید ما مثل یک سری آدم‌ها نیستیم که بخاطر منافع‌شان، اصول را زیر پا می‌گذارند.

انتهای پیام/

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.