یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶

استقبال پوتین از رأی مثبت مردم روسیه به اصلاح قانون اساسی

پوتین

رئیس جمهور روسیه گفت موافقت مردم با اصلاح قانون اساسی این کشور از طریق همه‌پرسی، او را قانع کرد که کار درست را انجام می‌دهد.

به گزارش قدس آنلاین، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه روز یکشنبه از نتیجه همه‌پرسی قانون اساسی این کشور که ریاست‌جمهوری وی تا سال ۲۰۳۶ را هموار می‌کند استقبال کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پوتین در مصاحبه‌ای گفت: «کاملاً قانع شدم که با اصلاح قانون اساسی فعلی، کار درست را انجام می‌دهیم. این اصلاحات، ملیت ما را تقویت خواهد کرد و شرایط لازم برای توسعه رو به جلوی کشورمان در دهه‌های آینده را ایجاد خواهد کرد».

رئیس‌جمهور روسیه همچنین به اصلاحاتی درخصوص مرزهای روسیه اشاره کرد که از سوی مردم این کشور و کارگروهی که اصلاحات قانون اساسی را بررسی می‌کنند، مطرح شده بود.

اصلاحات قانون اساسی روسیه از روز شنبه و با رأی مثبت ۷۷.۹۲ درصد از مردم این کشور اجرایی شد. این اصلاحات تقویت نظام خانواده و فرهنگ کشور  چند قومیتی روسیه، لغو محدودیت ۱۲ ساله ریاست‌جمهوری و تقویت حق حاکمیت روسیه، تمامیت ارضی و ممانعت از جدایی‌طلبی را شامل می‌شود.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز روز پنجشنبه در این باره گفت، ذات همدلی مردم روسیه در این همه پرسی، معیاری برای عمق اعتماد مردم به پوتین بود.

پسکوف گفت: «این قطعاً پیروزی است. آنچه به وقوع پیوست به اصلاح یک همه‌پرسی پیروزمندانه درباره اعتماد به پوتین بود».

اصلاحات قانون اساسی روسیه در ژانویه سال جاری رونمایی شد و پارلمان این کشور در ماه مارس از آن‌ها حمایت و تصویب‌شان کرد اما خواستار برگزاری یک‌همه‌پرسی برای «جلب حمایت عمومی» شد.

این همه‌پرسی که  قرار بود ۲۲ آوریل سال جاری در روسیه برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و از صبح روز پنج‌شنبه، بیست و پنجم ژوئن، به‌مدت یک هفته آغاز شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.