سه‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵

مسکو: برخلاف آمریکا، روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است

روسیه

رئیس شورای امنیت فدرال روسیه با بیان اینکه آمریکا در شکل گیری جنبش طالبان در افغانستان نقش داشته است تاکید کرد که مسکو هرگز با طالبان همکاری نکرده است.

به گزارش قدس آنلاین، «نیکلای پاتروشف» رئیس شورای امنیت فدرال روسیه در مصاحبه با یک هفته نامه تاکید کرد که مسکو هرگز با طالبان افغانستان همکاری نکرده است.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، وی افزود: «اگر صادقانه بگوییم، این آمریکا بود که به تشکیل جنبش طالبان کمک کرد و در دهه 1980 میلیاردها دلار در حمایت از مجاهدین افغانستان هزینه کرد که بعدها بخش اعظمی از نیروهای تروریستی را نه تنها در افغانستان که در کل منطقه تشکیل دادند. 

پاتروشف در ادامه تاکید کرد که در مقابل روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است و حتی دیوان عالی روسیه در سال 2003 طالبان را به عنوان گروه تروریستی معرفی کرده است. 

اظهارات این مقام روس در واکنش به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز مطرح شده است که در آن ادعا شده است روسیه به طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان پول می‌پرداخته است.

این ادعا از سوی کاخ سفید قویا تکذیب شد و سازمانهای اطلاعاتی آمریکا نیز اخیرا اعلام کردند در این زمینه شوهد و مدارک مستحکمی وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.