شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶

نتیجه جلسه مشترک وزرای علوم و بهداشت

کنکور ۹۹ در زمان مقرر برگزار می‌شود

کنکور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت که در جلسه امروز با وزیر بهداشت مقرر شد آزمون های سراسری سال ۹۹ در زمان مقرر برگزار شود.

قدس آنلاین: «منصور غلامی» شامگاه شنبه در گفت وگو با  ایرنا، به جلسه عصر امروز مقامات وزارت علوم با وزیر بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی درباره تعیین تکلیف زمان برگزاری آزمون های سراسری سال ۹۹ اشاره و اظهار کرد: به علت مشغله کاری و حضور در جلسه دیگری، امکان حضور در این نشست مشترک را نداشتم که به همین دلیل «علی خاکی صدیق» معاون آموزشی وزارت علوم،‌تحقیقات و فناوری در این نشست شرکت کرد.

وی افزود: بر اساس تصمیمات و نتایج حاصله در این نشست، آزمون‌های سراسری سال ۹۹ شامل آزمون دکتری،کارشناسی ارشد و سراسری کارشناسی در زمان مقرر برگزار می شود و تلاش می کنیم که اتفاق ناخوشایندی در جریان برگزاری این آزمون‌ها روی ندهد.

وی گفت: با تدابیر پیش‌بینی شده، کنکورها در زمان مقرر و مشخص شده برگزار خواهد شد تا داوطلبان نیز با کسب موفقیت،‌ نتیجه تلاش ها و زحمات خود را ببینند.

 وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری اظهار کرد: رئیس جمهوری در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا،‌ تصمیم گیری در خصوص برخی موضوعات مربوطه را برعهده وزیر بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی گذاشتند.

غلامی تأکید کرد: به گونه‌ای برنامه ریزی و اقدام خواهیم کرد که ضمن برگزاری آزمون‌ها،‌ بهداشت و سلامت داوطلبان نیز بخوبی تأمین شود و بر همین اساس تدابیر لازم برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در چیدمان صندلی ها برای برگزاری آزمون و حضور داوطلبان به شیوه کاملاً استاندارد و بهداشتی پیش بینی و در نظر گرفته شده است.

 وی گفت: وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی، فاصله صندلی‌ها در چیدمان سالن های برگزاری آزمون ها را ۱۲۰ سانتیمتر پیشنهاد کرده که ما این فاصله را برای احتیاط و رفع نگرانی ها به ۱۶۰ سانتیمتر افزایش می‌دهیم.

به گفته وزیر علوم، هر داوطلب نیز نهایت ۲ تا ۳ ساعت در جلسه آزمون حضور دارد که در این زمینه سیستم تهویه مناسب و همچنین فاصله اجتماعی استاندارد در سالن ها و اماکن برگزاری آزمون‌ها در نظر گرفته شده است.

غلامی تأکید کرد: بر همین اساس هیچ نگرانی در خصوص فضای حوزه‌های امتحانی برای برگزاری آزمون‌ها با برنامه ریزی انجام شده وجود ندارد.

 بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده،‌ کنکور دکتری سال ۹۹ روز پنجشنبه ۲۶ تیر، کارشناسی ارشد دوم و سوم مرداد و آزمون سراسری کارشناسی نیز روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظرات

  • ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۱:۵۹
    0 0
    کنکور سراسری نباید امسال برگزار شود زیرساخت و تجهیزات و امکانات و پرسنل آموزش دیده و دوره دید حاذق و کاردان و دلسوز خیلی کم هست.بهداشت و نظافت به خوبی و به درستی رعایت نمی شود.
  • سلام ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۲:۰۴
    0 0
    کنکور نباید امسال برگزار شود.زیرساخت بهداشتی و درمانی و بهداشتی به قدر کافی در حوزه های برگزاری ازمون وجو ندارد.در استان ها وضعیت بد و بدتر هست.فقر گرانی بیکاری زیاد شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.