دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵

ثبت بیش از ۱۵ هزار مورد جدید مبتلا به کرونا ظرف ۲۴ ساعت در فلوریدا

تست کرونا

ایالت فلوریدای آمریکا با تأیید بیش از ۱۵ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کووید-۱۹ ظرف ۲۴ ساعت گذشته یک رکورد جدید را ثبت کرد.

به گزارش خبرگزاری قدس آنلاین به نقل از رویترز، همزمان با تلاشهای دولت آمریکا برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها و برگزاری اعتراضات به زدن ماسک در ایالات میشیگان و میسوری، ایالت فلوریدا روز یکشنبه با تأیید ابتلای بیش از ۱۵۰۰۰ نفر دیگر به ویروس کووید -۱۹ ظرف ۲۴ ساعت گذشته، رکوردی جدید را در نرخ ابتلای این بیماری ویروسی ثبت کرد.

به گفته تحلیلگران، اگر ایالت فلوریدا کشوری مستقل بود، در مرتبه چهارم از نظر شمار مبتلایان پس از کشورهای ایالات متحده، برزیل و هند قرار می گرفت.

در حال حاضر، نرخ رشد روزانه موارد ابتلا در ایالت فلوریدا از بالاترین نرخ روزانه ابتلا در هر یک از کشورهای اروپایی بیشتر است.

این ایالت همچنین رکورد ایالت نیویورک- با ثبت ۱۲،۸۴۷ مورد ابتلای جدید در روز دهم آوریل- به عنوان کانون شیوع این بیماری در ایالات متحده را شکست.

گفتنی است که فعالان ضد ماسک در چندین ایالت آمریکا از جمله فلوریدا و میشیگان اعتراضاتی را علیه احکام محلی برگزاری کرده و مدعی هستند که این گونه تدابیر ناقض آزادیهای فردی است.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.